W Ziemię uderzy asteroida o mocy 24 bomb atomowych

Opublikowano: 23.09.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2490

24 września 2182 roku w Ziemię ma uderzyć asteroida Bennu. Uderzenie w naszą planetę będzie miało moc równą wybuchowi 24 bom atomowych. Naukowcy wciąż obserwują to ciało niebieskie, szacują zagrożenie i zastanawiają się, jak się mu przeciwstawić.

NASA uważa, że na ten moment żadna znana ludziom asteroida nie zagraża Ziemi i nie zmieni się to przez najbliższe 100 lat. A co po stu latach? Cóż, wtedy zagrożenie pojawi się na horyzoncie i to bardzo poważne.

Jest 1 do 2700 szansy na to, że 24 września 2182 roku w Ziemię uderzy asteroida Bennu. Wydaje się, że ryzyko jest niewielkie, ale jednak istnieje, a nie wiadomo, co wydarzy się w kolejnych dekadach.

Dlatego naukowcy obserwują Bennu i zastanawiają się, co zrobić, by zneutralizować zagrożenie. A jest ono spore, bo uderzenie tej asteroidy w naszą planetę wyzwoliłoby 1200 megaton energii.

Dla zobrazowania zagrożenia – jest to 24 razy więcej niż najpotężniejsza broń nuklearna, jaką do tej pory zbudował człowiek.

To wciąż mniejsza asteroida niż ta, która uderzyła w Ziemię i zakończyła panowanie na niej dinozaurów. Może to być jednak wystarczająco dużo, by zakończyć panowanie innego gatunku – tym razem naszego, albo przynajmniej, by cofnąć nas do epoki średniowiecza lub jeszcze dalej.

Na podstawie: Interia.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kazma 23.09.2023 16:56

    Szkoda, że nie dożyjemy do tak spektakularnego wydarzenia.

  2. Drnisrozrabiaka 24.09.2023 22:52

    “To wciąż mniejsza asteroida niż ta, która uderzyła w Ziemię i zakończyła panowanie na niej dinozaurów” – jakieś zdjęcia? Wideo? – czy to po prostu mam brać “na słowo “- słowo eksperta i profesora- hehe

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.