W wybuchach w Kabulu rannych zostało ponad tysiąc osób

Opublikowano: 27.08.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1330

Ponad 1,3 tys. osób zostało rannych w eksplozjach w Kabulu, poinformowało Sputnika źródło w afgańskim Ministerstwie Zdrowia. Według rozmówcy agencji liczba rannych w zamachach terrorystycznych to 1338 osób, zginęło 60 osób.

Wcześniej amerykańska gazeta „Wall Street Journal” poinformowała, że w ataku zginęło co najmniej 90 obywateli Afganistanu, a także, według Pentagonu, 13 amerykańskich żołnierzy.

Dwie eksplozje miały miejsce w czwartek w pobliżu lotniska w Kabulu, jedna z nich – w pobliżu hotelu Baron, gdzie, według doniesień mediów, zgromadzili się obcokrajowcy, w tym obywatele Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Pierwszą eksplozję zorganizował zamachowiec-samobójca, potem wybuchł samochód pułapka.

Media, powołując się na oświadczenie Państwa Islamskiego (PI), podały, że odpowiedzialność za atak na lotnisku wzięła na siebie ta organizacja terrorystyczna. USA uważają, że w atakach brała udział organizacja powiązana z PI – Wilayah Khorasan.

Później w Kabulu doszło do kolejnych eksplozji. Wojsko USA wyjaśniło, że były to zaaranżowane przez nich kontrolowane eksplozje.

Prezydent USA Joe Biden wydał rozkaz przygotowania ataków na przywódców i cele Wilayah Khorasan. Zapewnił, że osoby odpowiedzialne za atak zostaną odnalezione i ukarane.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 28.08.2021 04:31

    Atak fałszywej flagi, frakcja za niego odpowiedzialna zostanie pociągnięta do konsekwencji. I tak są niszczeni obecnie, sk@@@@syny zapłacą za wszystko

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.