W Warszawie protestowali irańscy komuniści

Opublikowano: 14.02.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4881

Przy okazji rozpoczynającego się wczoraj szczytu bliskowschodniego w Warszawie, na ulicach stolicy pojawili się sympatycy irańskiej opozycji, reprezentujący przede wszystkim organizację Ludowych Mudżahedinów. Ugrupowanie jeszcze kilka lat temu było uznawane za ruch o charakterze terrorystycznym, a dodatkowo nigdy nie ukrywało swoich związków z ideologią komunistyczną.

Przed protestem zapowiadano, iż weźmie w nim udział nawet kilka tysięcy osób, czyli przede wszystkim przedstawicieli irańskiej emigracji w państwach europejskich. Ostatecznie pod Stadionem Narodowym w polskiej stolicy zjawiło się zaledwie kilkudziesięciu demonstrantów reprezentujących Narodową Radę Irańskiego Oporu (NCRI), będącą faktycznie fasadową organizacją podporządkowaną Organizacji Bojowników Ludowych Iranu.

Wśród protestujących znalazł się również Rudy Giuliani, czyli burmistrz Nowego Jorku w latach 1994-2001. Na specjalnej konferencji przed protestem zapewniał on, iż przyjechał do Warszawy wspierać „wolny Iran”, a ponadto krytykował on obecne irańskie władze nazywając je „największym państwowym sponsorem terroryzmu na świecie”. Wraz z nim protestujących wsparł poseł Platformy Obywatelskiej i były prezydent Warszawy, Marcin Święcicki, wyrażając nadzieję na szybką zmianę rządów w Teheranie.

Organizatorzy wczorajszego protestu, zwani potocznie Ludowymi Mudżahedinami, dopiero w 2008-2009 i w 2012 roku zostali wykreśleni z listy ugrupowań terrorystycznych przez Stany Zjednoczone oraz Unię Europejską. Opozycyjny ruch nigdy nie ukrywał przy tym swoich związków z ideologią komunistyczną, a także podczas wczorajszej manifestacji widoczne były transparenty podkreślające kult jednostki wobec szefa Mudżahedinów, Masuda Radżawiego.

Na podstawie: wPolityce.pl, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kain
Użytkownik
Kain

Pierdzielone lewactwo nawet w Iranie się zalęgło masakra…

poray
Użytkownik

nastąpił mały błąd
Organizacji Bojowników Ludowych Iranu to inaczej Mudżahedini Ludowi (i to jest poprawna nazwa)
marksistami byli do 2012 gdy zmienili się na zwolenników liberalnej demokracji, dzięki czemu USA wykreśliło ich z listy organizacji terrorystycznych i uznało za… sojusznika:)
wcześniej odpowiedzialni za zamachy terrorystyczne na Amerykanów, Irańczyków
walczyli przeciw Iranowi po stronie irackiej w wojnie Irak-Iran
sprzymierzeńcy Saddama Husseina
Uczestniczyli w eksterminacji i mordach na Kurdach i Szyitach w Iraku
podejrzewani o przechowywani broni chemicznej (wykorzystanej na Kurdach)
itd, itp.
To będzie taki nowy ISIL czy Al Kaida czy inni “wojownicy o demokrację”