W Warszawie eksplodował ładunek zapalający

Opublikowano: 17.09.2015 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

10 września ok. godziny 19.00 w warszawskim „Centrum Ukraińskim” na Nowym Świecie doszło do eksplozji ładunku pirotechnicznego. Ładunek podłożono w koszu na śmieci w jednej z toalet, spowodował on pożar, który został ugaszony przez straż pożarną. W tym czasie w budynku znajdowało się kilkadziesiąt osób: uczestnicy kursu językowego dla imigrantów oraz bywalcy codziennego koncertu chopinowskiego, osoby te zostały ewakuowane przez policję.

Fundacja Otwarty Dialog prowadząca Centrum Ukraińskie opublikowała na swojej stronie oświadczenie w którym napisano: „Bezpośrednią przyczyną zdarzenia był ładunek pirotechniczny z zapalnikiem czasowym podłożony w jednym z koszy na śmieci w toalecie (na parterze w okolicach punktu informacyjnego przy którym dyżurują wolontariusze). Ze względy na dobro śledztwa nie możemy na razie podać dodatkowych szczegółów.”

Otwarty Dialog to fundacja, która lobbuje na rzecz przyłączenia Ukrainy do Unii Europejskiej i zajmuje się tzw. „obroną praw człowieka, demokracji i rządów prawa” w byłych krajach Bloku wschodniego. Co ciekawe, Otwarty Dialog wspiera ukraińskich żołnierzy oraz członków Gwardii Narodowej, walczących na wschodzie kraju. Fundacja wysyła im kamizelki kuloodporne, hełmy i środki tamujące krew. Pracownicy Otwartego Dialogu już wcześniej zgłaszali policji i ABW że czują się prześladowani. Złożyli też zawiadomienie w prokuraturze. Grożono im pobiciem i porwaniem oraz rozpowszechniano fałszywe informacje na temat śmierci jej działaczy. Gdy bronili kazachskiego opozycjonisty przed deportacją, oferowano im pieniądze w zamian za informację na temat obywateli Kazachstanu. Na internetowych forach i blogach są oskarżani o popieranie ukraińskich „żydobanderowców”.

Źródło: GrecjawOgniu.info

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Na całym swiecie organizacje faszystowskie sa tepione. Zatem na wschodzie ukrainy nie ma “””Gwardii narodowej””, a sa najemnicy faszystowscy, pogrobowcy bandery. Kazdy kto wspiera faszystowskie organizacje, jest z punku naszego prawa przestepca…. Wynika z tego, że ta organizacja popełnia przestępstwa, i nie została zdelegalizowana, tylko dlatego, że ci faszyści walcza z ukraińcami, którzy sa rosyjskojezyczni, i nie chca faszystów u siebie.
Nasi “włodarze”, za wszelka cene staraja się wymazac z pamięci narodu, rzeź wołyńska, i ludobójstwo faszystów banderowskich, przy okazji gloryfikując pogrobowców morderców setek tysięcy naszych rodaków…

wiedzmin
Użytkownik
wiedzmin

(Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu portalu i “Kodeksu karnego” – nawoływanie do popełniania działań przestępczych i ich pochwalanie. Admin)

wiedzmin
Użytkownik
wiedzmin

Przeciez nikt tam nie zginal prawda, wiec nie popadajcie w myslozbrodnie goje. W mediach nieustannie jestesmy atakowani pornografia, fastfood’ami, lichwa, propaganda, etc. Wymaga sie od Polski postawy oglupiajacej tolerancji “kapitana Szwecji”. Bojkot i konspiracja obecnego syjonistycznego okupanta to wrecz obowiazek kazdego prawdziwego patrioty!