W USA wypuszczono na wolność tysiące imigrantów z gruźlicą

Opublikowano: 21.07.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3588

Tysiące młodych nielegalnych imigrantów z gruźlicą zostało zwolnionych z aresztu rządu USA w ciągu jednego roku — ujawnili urzędnicy w nowym raporcie.

Nielegalni imigranci, wszyscy poniżej 18 roku życia, zostali zwolnieni do członków rodziny lub innych odpowiedzialnych dorosłych pomimo infekcji gruźlicą, poinformował Departament Zdrowia i Opieki Społecznej USA (HHS) w niedawnym komunikacie.

Urzędnicy HHS powiadomili urzędników państwowych od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. o młodzieży zakażonej gruźlicą za pośrednictwem systemu internetowego obsługiwanego przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), Aurora Miranda-Maese, urzędnik HHS, powiedział sąd w raporcie.

CDC, które jest częścią HHS, odmówiło komentarza. HHS nie odpowiedział na prośby o komentarz.

Według urzędników HHS osoba z utajoną infekcją gruźlicą lub infekcją bezobjawową wymaga od trzech do dziewięciu miesięcy leczenia, aby zapobiec potencjalnej progresji do aktywnej choroby. Według CDC bez leczenia u 5 do 10 procent zakażonych osób rozwinie się aktywna gruźlica.

CDC stwierdza, że ludzie z tą chorobą są zakaźni, mogą przenosić chorobę na innych i mogą umrzeć, jeśli nie są leczeni. Według pani Mirandy-Maese, jeśli gruźlica uaktywni się, stanowi to „zagrożenie zarówno dla zdrowia jednostki, jak i zdrowia publicznego”.

Powiedziała, że ​​nieletni zwykle nie otrzymują leczenia w areszcie HHS, ponieważ większość zostaje zwolniona przed upływem miesiąca, co otwiera możliwość problemów, takich jak rozwój lekoopornej gruźlicy, jeśli leczenie zostanie rozpoczęte i przerwane przed zakończeniem.

W tym celu HHS opracował w 2018 r. system powiadamiania urzędników państwowych o nieletnich nielegalnych imigrantach, którzy zostali wysłani do zamieszkania w ich stanach.

Krytycy twierdzą, że winę za zaistniałą sytuację ponosi prezydent Joe Biden.

Ira Mehlman, rzecznik Federation for American Immigration Reform, powiedział, że wypuszczanie dzieci z gruźlicą i innymi chorobami zakaźnymi „jest kolejnym przykładem tego, że administracja przedkłada szybkie zwalnianie migrantów nad wszystkie inne względy, w tym zdrowie publiczne, bezpieczeństwo publiczne, i bezpieczeństwa narodowego”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.