W UE zostanie zniesiona tajemnica bankowa

Opublikowano: 16.10.2014 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Ministrowie finansów krajów UE zatwierdzili ustawę, zgodnie z którą w 28 krajach UE de facto zostanie zlikwidowana tajemnica bankowa.

Zgodnie z nową ustawą, europejskie banki zobowiązane są do automatycznego wysyłania danych o kontach klienta służbom podatkowym kraju, którego obywatelem jest klient. Zdaniem ministrów krajów UE, nowe wymagania mogą zapobiec unikaniu płacenia podatków. Ustawa wejdzie w życie – za wyjątkiem Austrii – w 2017 roku.

W Austrii ustawa zacznie obowiązywać od 2018 roku – władze kraju poprosiły o odroczenie terminu na rok, aby stworzyć system wymiany informacjami z bankami.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dfg
Użytkownik
dfg

Najpierw testowali małymi kroczkami znosząc obowiązek wyroku sądu by zajrzeć na konto, a teraz jawnie otworzyli drzwi banków dla urzędów skarbowych. Następnym krokiem będzie zniesienie gotówki i totalna kontrola naszych dóbr. Prywatna własność przestanie istnieć, bo będzie zależna od państwowej woli.

fm
Użytkownik

“.. Ustawa wejście w życie ..” ??

Obserwator_199
Użytkownik
Obserwator_199

Tak w ogóle to sądzę, że każdy powinien na początek zadać sobie pytanie czy bank, w którym deponujemy pieniądze jest bezpieczny. Wbrew pozorom nie wszystkie banki mają rewelacyjne wyniki, lepiej byśmy nie musieli przeżywać tego co Cypryjczycy lub Bułgarzy. Raport o stanie polskiego systemu bankowego znajdziecie tutaj: http://independenttrader.pl/268,czy_twoje_pieniadze_sa_bezpieczne_w_bankach_w_polsce.html
To powinno pomóc Wam w wyborze banku.