W UE znacząco spadła liczba zwierząt gospodarskich

Opublikowano: 27.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2010

Według Eurostatu w okresie listopad-grudzień 2022 r. w Estonii było o prawie 13 proc. mniej świń i o ok. 0,5 proc. mniej bydła niż w tym samym czasie rok wcześniej. W UE w ciągu roku liczba świń spadła o 5 procent do 134 milionów sztuk, liczba bydła o 1 procent do 75 milionów, liczba owiec o 2 procent do 59 milionów, a liczba kóz o 3 procent do 11 mln.

W wartościach bezwzględnych liczba świń w państwach członkowskich spadła najbardziej w Niemczech, o 2,4 miliona lub o 10 procent, co stanowi 33-procentową redukcję pogłowia trzody chlewnej w całej UE. W Danii pogłowie świń spadło o 1,6 mln, czyli o 12 proc. w skali roku, czyli o 22 proc. w całej UE. W ujęciu względnym liczba świń spadła najbardziej w Bułgarii i na Malcie – według Eurostatu o 26 procent.

Liczba świń wzrosła tylko we Włoszech (o 330 tys., czyli o 4 proc.) i Szwecji (o 50 tys., czyli o 3 proc.).

Pogłowie bydła proporcjonalnie spadło najbardziej w Bułgarii, gdzie w listopadzie-grudniu ub. r. było o 5 proc. mniej sztuk niż w grudniu 2021 r. W wartościach bezwzględnych największe spadki odnotowano we Francji, gdzie pogłowie bydła spadło o 340 tys. sztuk, czyli o 2 proc., co stanowi 40 proc. redukcji pogłowia bydła w UE, oraz we Włoszech, gdzie pogłowie bydła spadło o 230 tys. sztuk, czyli o 4 proc. mniej, co stanowi 27 procent całkowitej liczby UE.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.