Redaktorka TVP zagłuszała słowa posłanki o aferze wizowej

Opublikowano: 15.09.2023 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2571

Afera wizowa jest tak niebezpieczna dla rządu Prawa i Sprawiedliwości, że w TVP nie chcą, by ktokolwiek z opozycji mógł się na jej temat dłużej wypowiadać. Gdy ostatnio posłanka PSL-u próbowała zarysować widzom, na czym polega cała sprawa, prowadząca wraz z politykami PiS, zaczęli trajkotać bez ładu i składu, zagłuszając ją.

PiS oficjalnie jest przeciwko napływowi imigrantów do Polski i chwali się uszczelnieniem granicy z Białorusią. W praktyce granica, wyłączając tę z Białorusią, jest dziurawa jak nigdy.

Przed tygodniem wyszło na jaw, że za rządów PiS dosłownie każdy mógł sobie kupić na boku wizę i tym samym wjechać do Polski. Część z tych osób zostawała nad Wisłą, większość jechała dalej – na Zachód, do Skandynawii lub Stanów Zjednoczonych.

Polskie służby nie miały o tym pojęcia – lub miały, ale ze względu na korzyści nie chciały niczego ujawniać – co jest kompromitujące dla PiS-u. Cały proceder wykryły obce służby i dopiero wtedy nasze zaczęły działać. Ludzie ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, ze Stanisławem Żarynem na czele, tak łatwo tworzący w wielu kwestiach narrację przychylną rządowi, teraz milczą.

Ze stołka poleciał jedynie wiceminister Piotr Wawrzyk. PiS uznaje, że to załatwia sprawę i próbuje aferę na wszelkie możliwe sposoby wyciszyć.

Również państwowa TVP robi wszystko, by jej widzowie nie dowiedzieli się zbyt wiele o aferze. Gdy ostatnio posłanka Urszula Pasławska próbowała poruszyć ten wątek na antenie, to nagle prowadząca i obecny w studiu polityk PiS, zaczęli robić niesamowity cyrk, nie dając dojść Pasławskiej do słowa.

Zarówno redaktor TVP, jak i jej gość z PiS-u, trajkotali bez ładu i składu, rzucając m.in. groźby pozwów w trybie wyborczym, czy mówiąc truizmy typu „fakty są najważniejsze”.

Najwyraźniej ten temat jest dla rządu tak niebezpieczny, że „funkcjonariusze” z TVP dostali prikaz, by nie pozwolić nikomu o tej sprawie dłużej i sensowniej mówić.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 15.09.2023 23:25

    Na miejscu pani poseł, dziwię się że pani poseł nie sprzedała redaktor soczystego plaskacza w policzek, by się na chwilę zamknęła

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.