W Turcji doszło do masowego wymierania flamingów

Opublikowano: 24.07.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1507

W wyschniętej części tureckiego jeziora Tuz w centralnej tureckiej prowincji Konya, znaleziono setki piskląt i dorosłych flamingów. Skłoniło naukowców do ponownego skupienia się na skutkach suszy dla ekosystemu.

Pomimo tego, że jest płytkie i nie pada tam zbyt często w ciągu roku, jego słona natura sprzyja gniazdowaniu ptaków wędrownych. Jednak susza spowodowana zmianami klimatycznymi spowodowała cofnięcie się jeziora, co utrudniało flamingom znalezienie pożywienia.

Zwłoki ptaków są teraz rozsiane po części jeziora w regionie Cihanbeyli w Konya. Ptaki przyleciały nad jezioro w marcu na okres lęgowy. Jezioro Tuz było rajem dla flamingów, ale teraz zamieniło się w ich koszmar.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.