W Tunezji zrównano prawa mężczyzn i kobiet

Opublikowano: 05.08.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Tunezyjskie Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło artykuł nowej konstytucji kraju, nadający kobietom prawa równe z prawami mężczyzn.

“Wszyscy mężczyźni i kobiety mają równe prawa i obowiązki i są równi wobec prawa” – czytamy w tekście artykułu.

Pomimo zachowania przez islam określonej państwowej roli w Tunezji, autorzy konstytucji ostatecznie zrezygnowali z użycia w tekście w charakterze oficjalnego źródła prawa tak zwanej islamskiej szariackiej moralności. To właśnie pozwoliło na włączenie do dokumentu artykułu o równości mężczyzn i kobiet.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

Wow, jakiś to rozwój