W Tunezji zrównano prawa mężczyzn i kobiet

Opublikowano: 05.08.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 605

Tunezyjskie Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło artykuł nowej konstytucji kraju, nadający kobietom prawa równe z prawami mężczyzn.

“Wszyscy mężczyźni i kobiety mają równe prawa i obowiązki i są równi wobec prawa” – czytamy w tekście artykułu.

Pomimo zachowania przez islam określonej państwowej roli w Tunezji, autorzy konstytucji ostatecznie zrezygnowali z użycia w tekście w charakterze oficjalnego źródła prawa tak zwanej islamskiej szariackiej moralności. To właśnie pozwoliło na włączenie do dokumentu artykułu o równości mężczyzn i kobiet.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 05.08.2014 17:25

    Wow, jakiś to rozwój

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.