W Tajwanie skradziono ściśle tajny komputer

Opublikowano: 12.06.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 289

Ministerstwo Obrony i prokuratura wojskowa Tajwanu rozpoczęły dochodzenie w sprawie zniknięcia ściśle tajnego komputera z krążownika rakietowego ostatniej generacji.

Laptop z niezwykle ważnymi danymi znajdował się na Kuang Hua nr 6 – najnowocześniejszym tajwańskim krążowniku. Brak komputera odkryto kiedy statek stał w porcie głównej bazy marynarki wojennej kraju. Jak to się stało, że tajny sprzęt zniknął z równie tajnego okrętu, stacjonującego w głównej bazie floty – nie wiadomo.

„Jeśli ten laptop wpadnie w ręce Chin, Pekin wejdzie w posiadanie kodów komunikacyjnych tajwańskiej marynarki wojennej, a także danych na temat uzbrojenia rakietowego floty” – powiedział jeden z ekspertów w dziedzinie obrony.

Chiny nie uznają niepodległości Tajwanu i uważają go za swoje terytorium tymczasowo znajdujące się pod kontrolą rebeliantów. Władze Tajwanu uważają natomiast za rebeliantów komunistyczny rząd Chin.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o