W Szwecji rozprzestrzeniają się islamskie zamieszki

Opublikowano: 15.04.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1439

Duński krytyk islamu Rasmus Paludan przyjechał do szwedzkiego Linköping, otrzymując pozwolenie na organizację publicznego zgromadzenia polegającego na spaleniu Koranu. Takie potraktowanie świętej księgi muzułmanów wywołały gwałtowne zamieszki, rozprzestrzeniające się na kolejne miasta Szwecji.

Paludan jest politykiem i prawnikiem, od pięciu lat kierującym pozaparlamentarną duńską partią Stram Kurs, czyli w tłumaczeniu na polski „Twardą Linią”. Głównym aspektem działalności ugrupowania i jej lidera jest krytyka islamu, a także wielokrotnie organizowane akcje palenia Koranu. W ten sposób Paludan doczekał się stałej policyjnej ochrony.

Duńczyk jest synem jednego ze szwedzkich dziennikarzy, dlatego przed dwoma laty otrzymał obywatelstwo Królestwa Szwecji. Jednocześnie kilka miesięcy przed jego nadaniem, otrzymał on dwuletni zakaz wjazdu do tego kraju z uwagi na chęć organizacji palenia Koranu. Teraz ostatecznie otrzymał pozwolenie na przeprowadzenie takiej akcji.

Jego przyjazd do miasta Linköping wywołał kontrowersje wśród miejscowych muzułmanów. Od czwartkowego przedpołudnia w mieście trwają więc zamieszki organizowane przez osoby imigracyjnego pochodzenia. Zaczęły one rozprzestrzeniać się na inne miasta, dlatego obecnie do rozruchów dochodzi także w Norrköping.

Szwedzka policja nie ukrywa, że ma do czynienia z „gwałtownymi zamieszkami”. Na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych widać więc młodych mężczyzn, którzy niszczą policyjne radiowozy i skandują islamistyczne hasła. Ostatecznie funkcjonariusze wycofali się z dzielnicy Skäggetorp, aby nie eskalować sytuacji.

We wspomnianym Norrköping tłum również zaczął podpalać i demolować samochody, zaś według relacji szwedzkich mediów sytuacja pogarsza się z każdą godziną. Kamieniami obrzucone zostały służby ratownicze, próbujące ugasić pożary wywołane przez muzułmanów.

Na podstawie: Aftonbladet.se, Friatider.se, Nyheteridag.se
Źródło: Autonom.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 15.04.2022 17:06

    w d…ch im się poprzewracało od socjalu, jakby się za robotę wzięli to by nie mieli czasu demolować cywilizowanego świata

  2. xmariox 15.04.2022 22:47

    Tylko że palenie Koranu w niczym nie pomoże. Dzisiaj Koran, jutro Biblia, a problem leży zupełnie gdzie indziej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.