W Szwecji do gangów należą już dzieci

Opublikowano: 15.12.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1659

Kilka szwedzkich regionów odnotowuje od dłuższego czasu wzrost liczby nieletnich przestępców. W niektórych częściach kraju do gangów należą już nawet dziesięciolatkowie, natomiast piętnastolatkom przydziela się bardziej odpowiedzialne zadania. Największe miasta borykają się z problemem nawet kilkuset dzieci zaangażowanych w handel bronią i narkotykami.

Publiczny nadawca Sveriges Radio przeprowadził rozmowy z kilkoma szefami policyjnego wywiadu w różnych regionach Szwecji. Wynika z nich, że w sześciu z siedmiu policyjnych okręgów stale rośnie liczba nieletnich rekrutowanych do siatek przestępczych. W części z nich poważne przestępstwa popełniają już 12-latkowie, a istnieją doniesienia o 10-latkach uwikłanych w proceder handlu bronią i narkotykami.

Liczba nieletnich przestępców rośnie oczywiście wraz z ich wiekiem. Podobnie zresztą na dużo poważniejsze zmieniają się kategorie popełnianych przez nich czynów kryminalnych. Z osobami w wieku 10-12 lat budowane są powoli kontakty, z kolei 15-latkowie mogą już liczyć na swoje przydziały. Szef sekcji wywiadu w policyjnym regionie Sztokholm przyznaje, że największą grupę stanowią osoby w wieku od 16 do 18 lat. Widoczny jest jednak trend rekrutowania coraz młodszych osób przez gangi.

Co więcej, policyjny wywiad dostrzega już nawet proceder… przestępstw przeciwko szefom grup przestępczych. Osoby w przedziale wiekowym 12-15 lat potrafią oszukiwać swoich zleceniodawców, gdy transportują paczki zawierające różnego rodzaju przesyłki.

Największy problem młodociani członkowie gangów sprawiają w Sztokholmie i Göteborgu. W obu tych miastach funkcjonuje już po kilkuset nieletnich przestępców, wykonujących zadania dla gangsterów.

Na podstawie: Sverigesradio.se, Friatider.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.