W szkole w Nowym Jorku odwołano Boże Narodzenie

Opublikowano: 15.12.2015 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2

W szkole nr 169 w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn nowa dyrektorka Eugene Dżaela Kim odwołała obchody Dnia Dziękczynienia i Bożego Narodzenia, zamiast których wprowadziła Święto Żniw i zimowy festyn.

Według danych agencji TASS, w tej szkole uczy się około 1600 chłopaków i dziewczyn. 95% z ich pochodzi z rodzin z państw Azji i Ameryki Łacińskiej. Zdaniem nauczycieli, reforma jest wykraczającym poza wszelkie granice przejawem poprawności politycznej.

„Zakazano nam używania określenia „Boże Narodzenie” oraz “św. Mikołaj”. Nie możemy wieszać żadnych ozdób w kształcie aniołów i gwiazd, ponieważ stanowią fragmenty nauki religijnej, tak samo jak Gwiazda Dawida” — cytuje agencja przewodniczącą Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Brooklynu Mimi Ferrer.

Wicedyrektor Jose Ciaparro jeszcze miesiąc temu sporządził notatki dla nauczycieli i uczniów, którym zalecił „mówienie na głos “Święto Żniw” zamiast “Dzień Dziękczynienia” i “zimowy festyn” zamiast “Boże Narodzenie””.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

I dobrze. Boże Narodzenie zostało usankcjonowane przez kościół aby umocnić swoją pozycję wśród pogańskich wierzeń Rzymian i ich świąt w okresie przesilenia zimowego. Między 17 grudnia a 1 stycznia większość Rzymian chlała i balowała na potęgę a 25 grudnia świętowali narodziny Słońca Niezwyciężonego.
Kościół skłonił wielu Rzymian do obchodzenia narodzin Jezusa zamiast słońca.
Bibliografia:
P.Pestad “Christmas in America”
G. Bowler, “Santa Claus, A Bioraphy”
Wiem, że to obrazoburcze ale uważam, że trzeba zerwać z powszechnym twierdzeniem, że ważniejsza od prawdy jest tradycja. Co to za tradycja, która narodziła się w 1931 r. na reklamach Coca Coli a związana ze Świętym Mikołajem jako rumianym grubasem w czerwonym kaftanie i z workiem na plecach.

jaro
Użytkownik
jaro

Chłopie, twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja. Możesz sobie nazywać okres między 17 grudnia a 1 stycznia Świętem Chlania i Balowania Na Potęgę a 25 grudnia Narodzinami Słońca Niezwyciężonego. Gila mi to z nosa…
Pozwól jednak, że ja pozostanę przy “…usankcjonowanych przez kościół…” świętach.