W szkołach podstawowych Ontario matematyka wraca do podstaw

Opublikowano: 25.06.2020 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2228

Uczniowie szkół podstawowych w Ontario w Kanadzie wracający do we wrześniu będą mieli do czynienia z nowym programem nauczania matematyki, który obejmuje podstawowe umiejętności finansowe, kodowanie i nauczanie podstaw przedmiotu.

Rząd konserwatystów od dawna obiecywał zmienić program nauczania matematyki oparty na zarządzaniu ciekawością, argumentując, że wyniki testów w ciągu ostatnich pięciu lat pokazują na obniżanie się poziomu wiedzy uczniów. „Od września rodzice mogą spodziewać się programu matematycznego, który nie tylko wraca do podstaw, ale wyposaży nasze kolejne pokolenia liderów i budowniczych społeczności w umiejętności matematyczne potrzebne do zbudowania świetlanej przyszłości dla nas wszystkich” – powiedział premier prowincji Doug Ford. Ford dodał, że rząd anuluje tegoroczne testy EQAO dla uczniów klas 3 i 6, dostosowując się do nowego programu nauczania.

Program przedstawiony we wtorek został opracowany po dwóch latach konsultacji z rodzicami, nauczycielami matematyki, naukowcami i ekspertami i został podzielony na sześć części.

Nauka umiejętności finansowych między klasą 1 a klasą 8 stanowi największą różnicę między dwoma programami matematycznymi. Uczniowie będą musieli wykazać się znajomością kanadyjskiej waluty, zarządzania finansami i świadomości konsumentów.

Oto kilka przykładów tego, czego uczniowie będą się uczyć:

Klasa 1: Uczniowie dowiedzą się o monetach kanadyjskich do 50 centów i banknotach do 50 dol..

Klasa 2: Uczniowie zidentyfikują różne sposoby przedstawienia kwoty pieniędzy do 200 centów w monetach i do 200 dol. w banknotach.

Ocena 3: Uczniowie oszacują i obliczą resztę do wydania w prostych transakcjach

Ocena 4: Uczniowie zidentyfikują różne metody płatności, oszacują i obliczą koszt kupowanych przedmiotów. Uczniowie dowiedzą się także o pojęciach wydawania, oszczędzania, zarabiania, inwestowania i darowizn.

Ocena 5: Uczniowie dowiedzą się, jak oszacować i obliczyć koszt transakcji, w tym podatków, zaprojektować przykładowe budżety podstawowe i zrozumieć pojęcia kredytu i zadłużenia.

Ocena 6: Studenci poznają zalety i wady metod płatności, zidentyfikują cele finansowe oraz dowiedzą się o stopach procentowych i opłatach.

Ocena 7: Uczniowie porównają kursy walut, przeliczą waluty obce i utworzą przykładowy budżet.

Ocena 8: Studenci opracują plan finansowy, aby osiągnąć cel długoterminowy, uwzględniając przychody, wydatki i konsekwencje podatkowe.

Umiejętności uczenia się społeczno-emocjonalnego w matematyce i procesach matematycznych to drugi nowy aspekt programu nauczania matematyki w prowincji i koncentruje się na zapewnieniu dzieciom pewności, której potrzebują do nauki i krytycznego myślenia. Zostanie również zintegrowany z innymi aspektami programu nauczania „w celu promowania pozytywnej tożsamości, jako ucznia matematyki”.

Z kolei część programu o liczbach stanowi powrót do podstawowych koncepcji nauczania i koncentruje się na nauce liczb, ułamków, procentów.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.