W Szkocji flaga UE zastąpi brytyjską

Opublikowano: 21.02.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1403

Premier Nicola Sturgeon chce, aby flaga Unii Europejskiej powiewała nad budynkami rządowymi Szkocji pomimo Brexitu i pomimo opuszczeni struktur Wspólnoty. Gwieździsty sztandar Wspólnoty ma zastąpić… flagę Wielkiej Brytanii!

Stojąca na czele szkockiego rządu Nicola Sturgeon nakazała, aby unijna flaga pozostawała wywieszona na budynkach rządowych, pomimo tego, że Zjednoczone Królestwo, którego Szkocja jest przecież członkiem, opuściło struktury unijne. Nowe przepisy, których wprowadzenia domaga się szefowa SNP przewidują, że flaga Unii Europejskiej powinna powiewać wspólnie z Saltire, a więc flagą szkocką. Co w takim razie stanie się z Union Jackiem? Otóż flaga UK będzie wywieszana tylko raz w roku, w Dniu Pamięci, a na co dzień jej po prostu nie będzie.

Propozycja zmian w tej kwestii została już złożona w zaktualizowanych wytycznych zatwierdzonych przez premiera. Pomimo, czy wręcz wbrew Brexitowi, rząd Szkocji chce, aby w 2021 roku unijna bandera była wywieszona nad budynkami rządowymi przez 364 dni w roku. Przypomnijmy, że wcześniej wznoszono ją tylko na jeden dzień, a konkretnie 9 maja, aby świętować Dzień Europy.

Nietrudno się w takim postępowaniu Sturgeon dopatrzyć motywów politycznych. Szkocja z jednej strony zdecydowanie popiera dalsze członkostwo w Unii Europejskiej, a z drugiej – pod wodzą SNP – nadal chce walczyć o oderwanie się od Londynu i swoją niepodległość.

„Flaga UE powiewa, aby odzwierciedlić przytłaczający głos mieszkańców Szkocji, aby pozostać w Europie, oraz jako znak solidarności z setkami tysięcy obywateli UE, którzy pomimo Brexitu nazywają Szkocję domem” – komentował rzecznik szkockiego rządu.

Jak łatwo się domyślić taki ruch szkockich władz został natychmiast skrytykowany przez część brytyjskich polityków i tych, którzy popierają pozostanie kraju w Wielkiej Brytanii. „Wielka Brytania opuściła UE, więc osobista decyzja Nicoli Sturgeon o nakazaniu wywieszenia flagi UE na budynkach rządowych Szkocji nie ma sensu” – zwracał uwagę konserwatywny poseł Dean Lockhart.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.