W stolicę Kuby uderzyło najsilniejsze tornado od 80 lat

Opublikowano: 30.01.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2477

Hawanę nawiedziło potężne tornado. W niedzielę późnym wieczorem czasu lokalnego, mieszkańcy stolicy Kuby uciekali przed niebezpiecznym żywiołem, który podobno wyrządził duże straty materialne. Lokalna ludność mówi zgodnie, że jeszcze nigdy nie widziano tam takiego tornada.

Trąba powietrzna trwała zaledwie 15 minut, ale zdążyła poprzewracać wiele samochodów i zniszczyć budynki. Tamtejsze służby ratownicze podały, że żywioł zabił co najmniej 4 osoby i zranił 195 kolejnych.

Najwięcej zniszczeń odnotowano w centralnej i wschodniej części Hawany. Żywioł powalił drzewa i linie energetyczne oraz pozrywał dachy budynków. Niektórzy mieszkańcy nie mieli dostępu do prądu i bieżącej wody.

Tornado uderzyło w stolicę Kuby z wyjątkowo dużą siłą. Miejscami, wiatr wiał z prędkością nawet 320 km/h. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że było to najpotężniejsze od niemal 80 lat tornado, jakie nawiedziło to wyspiarskie państwo.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.