W Sewastopolu zatrzymano ukraińskich dywersantów

Opublikowano: 11.11.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 439

W Sewastopolu zatrzymano grupę dywersyjno-terrorystyczną Ministerstwa Obrony Ukrainy, która przygotowywała ataki na obiekty wojskowe na Krymie – informuje FSB Rosji.

10 sierpnia, FSB oświadczyła, że na Krymie wykryto sieć agenturalną ukraińskiego wywiadu wojskowego. W nocy z 6 na 7 sierpnia w rejonie Armiańska ujawniono działalność grupy dywersantów. W czasie operacji ich zatrzymania zginął pracownik rosyjskich służb specjalnych. Kolejnej nocy na terytorium półwyspu usiłowała przedostać się druga grupa dywersantów. W operacji specjalnej zginął rosyjski żołnierz.

„9 listopada w Sewastopolu Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała członków grupy dywersyjno-terrorystycznej Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, którzy planowali akcje dywersyjne wymierzone w obiekty infrastruktury wojskowej i komunalnej Półwyspu Krymskiego” — czytamy w komunikacie.

W czasie rewizji przy dywersantach znaleziono mapy z zaznaczonymi obiektami wojskowymi i obiektami infrastruktury Półwyspu Krymskiego. Jak przekazało źródło, „z przesłuchania wynika, że zatrzymani „przygotowywali, według wstępnych danych, akcje dywersyjne wymierzone w elektrownie, oczyszczalnie wody, a także w obiekty infrastruktury gazowej Krymu”.

W sierpniu FSB także poinformowała o zapobieżeniu serii ataków terrorystycznym na Krymie, przygotowanych przez Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy. Według sił bezpieczeństwa dywersanci zamierzali „destabilizować sytuację w regionie przed wyborami i w ich trakcie”.

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał ostre oświadczenie, zauważając, że Kijów zamiast dążyć do pokojowego rozwiązania przeszedł do praktyki terroru. Jak donosi Kreml Putin zwrócił uwagę Angeli Merkel i Francoisa Hollande’a na tę „grubiańską prowokację ukraińskiej strony”.

Troje zatrzymanych w Sewastopolu dywersantów to pracownicy kadrowi ukraińskiego wywiadu wojskowego. Zatrzymani już przyznali się do winy i składają zeznania – podaje Lenta.ru, powołując się na dobrze poinformowane źródło.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o