W Sejmie powstał zespół polsko-syryjski

Opublikowano: 04.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2579

Już za niecałe dwa tygodnie w Sejmie rozpocząć ma działalność zespół polsko-syryjski, mający zastępować zlikwidowaną dwie kadencje temu grupę również zajmującą się kontaktami naszego kraju z Syryjską Republiką Arabską. Liberalne media są już przerażone, ponieważ w inauguracji jego działalności ma wziąć udział Bassem Jouman Agha, czyli szef syryjskiej misji dyplomatycznej w Warszawie.

Zespół polsko-syryjski, stojący w parlamentarnej hierarchii o szczebel niżej od oficjalnej grupy, rozpocznie swoją aktywność już 14 grudnia. Wśród jego założycieli znaleźli się między innymi prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki czy poseł Paweł Skutecki z ruchu Kukiz’15, który był już napiętnowany przez liberalny mainstream za spotkania z syryjskim prezydentem Baszarem al-Assadem, czy też przedstawicielami libańskiego Hezbollahu.

Ogłoszony już regulamin na razie trzyosobowego zespołu przewiduje, iż celem jego działania jest odbudowa wzajemnych relacji polsko-syryjskich, inicjowanie współpracy między Polską a Syrią na różnych płaszczyznach, a także udzielanie pomocy syryjskim uchodźcom.

Liberalne media na czele z dziennikiem „Rzeczpospolita” już alarmują, że zespół może opowiadać się za obecnymi syryjskimi władzami, co jest oczywiście „skandaliczne” z powodu niepotwierdzonych doniesień o użyciu broni chemicznej przez Syryjską Armię Arabską. Przepytywany przez gazetę wiceszef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Robert Tyszkiewicz z Platformy Obywatelskiej, bredzi więc o „skandalu” i „inspiracji Rosji”.

Na podstawie: Rp.pl, Sejm.gov.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. donkey 04.12.2018 12:52

    Brawo Robert Winnicki!
    Brawo Paweł Skutecki!

  2. wloczykij 04.12.2018 13:41

    Lepszy Asad niż żydzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.