W Rzymie zaczyna brakować wody pitnej

Opublikowano: 24.07.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 554

1,5 mln Rzymian może pozostać bez wody decyzją władz stolicy regionu Lazio, która została przyjęty z powodu poważnej suszy. Od 28 lipca br. zostanie wprowadzony tymczasowy zakaz używania wody z jeziora Bracciano, stanowiącej zbiornik wody pitnej dla stolicy Włoch.

Sytuacja awaryjna został wywołana przez intensywne upały, utrzymujące się od początku lata. Zdaniem klimatologów, czerwiec 2017 roku stał się najbardziej ciepłym w ciągu ostatnich dwóch stuleci, jeśli nie brać pod uwagę nieprawidłowego wzrostu temperatur w czerwcu 2003 r.

Eksperci uważają, że decyzja władz doprowadzi do tego, że około 1,5 miliona osób pozostanie bez wody. Najprawdopodobniej w stolicy Włoch zostaną wprowadzone rygorystyczne środki dotyczące racjonalnego jej zużycia.

Szef Paolo Sakkani i zarząd spółki ACEA, który dostarcza wodę do Rzymu, wyrazili opinię, że decyzja rządzących jest „nieprawidłowa, niezgodna z prawem, a co najważniejsze, jest całkowicie bezużyteczne z punktu widzenia ochrony jeziora Bracciano. ACEA pobiera 86 tys. metrów sześciennych wody dziennie, co oznacza spadek poziomu w akwenie o półtora milimetra. Głębokość Bracciano wynosi 164 metry”.

Burmistrz Rzymu Virginia Raggi wezwała władze Lazio i zarząd firmy ACEA do wynegocjowania kompromisu i znalezienia rozwiązania, aby zrobić wszystko, co niezbędne, żeby zapewnić wodę obywatelom, straży pożarnej, szpitalom i agencjom handlowym.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.