W rurociągach Nord Stream znaleziono ślady materiałów wybuchowych

Opublikowano: 18.11.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1156

Śledczy znaleźli ślady materiałów wybuchowych w miejscu uszkodzonych rurociągów Nord Stream, potwierdzając, że doszło do poważnego sabotażu, powiedział w piątek szwedzki prokurator.

Szwedzkie i duńskie władze badają cztery dziury w rurociągach Nord Stream 1 i 2, które łączą Rosję i Niemcy przez Morze Bałtyckie. Dania w zeszłym miesiącu powiedziała, iż wstępne dochodzenie wykazało, że wycieki zostały spowodowane przez potężne eksplozje.

„Analiza, która została obecnie przeprowadzona, pokazuje ślady materiałów wybuchowych na kilku przedmiotach, które zostały odzyskane. Śledztwo jest bardzo złożone i kompleksowe. Trwające postępowanie ustali, czy uda się zidentyfikować jakichkolwiek podejrzanych” – podała w oświadczeniu szwedzka prokuratura.

Sejsmolodzy w Danii i Szwecji powiedzieli wcześniej, że zarejestrowali wstrząsy w bezpośrednim sąsiedztwie wycieków i że sygnały nie przypominały sygnałów z trzęsień ziemi.

Rosyjskie ministerstwo obrony powiedziało w zeszłym miesiącu, że personel brytyjskiej marynarki wojennej wysadził rurociąg, twierdzenie to Londyn uznał za fałszywe i mające na celu odwrócenie uwagi od rosyjskich niepowodzeń militarnych na Ukrainie.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Swiss Info”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.