W RPA dokonano zbiorowego gwałtu w trakcie kręcenia teledysku

Opublikowano: 03.08.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2012

Policja w Republice Południowej Afryki zatrzymała łącznie 84 osoby, podejrzewane o udział w ubiegłym tygodniu w masowym gwałcie. Jego ofiarą padło osiem modelek występujących na planie teledysku muzycznego. Według danych południowoafrykańskich służb, napaści seksualne są zgłaszane w tym kraju średnio co 12 minut.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek nieopodal kopalni w miejscowości Krugersdorp na zachód od Johannesburga. W trakcie kręcenia teledysku grupa kilkudziesięciu mężczyzn wtargnęła na plan zdjęciowy, aby dokonać gwałtu na występujących w materiale ośmiu modelkach w wieku od 18 do 35 lat.

Z relacji świadków i samych pokrzywdzonych wynika, że jedna z kobiet została wykorzystana łącznie przez 10 mężczyzn, natomiast inna przez 8. Pozostałe osoby znajdujące się na planie zdjęciowym zostały z kolei rozebrane do naga, a ich rzeczy osobiste skradziono.

Południowoafrykański minister ds. policji Bheki Cele podkreślił, że część ofiar napaści na tle seksualnym do końca życia będzie ponosiło psychiczne skutki ataku. Dodatkowo nazwał on wydarzenia „wstydem dla narodu.

Ostatecznie służby aresztowały 84 osoby, które miały pracować we wspomnianej kopalni, a dwie zostały zastrzelone podczas strzelaniny z policjantami. Oskarżeni o gwałt są głównie imigranci nielegalnie pracujący w Krugersdorp.

Napaści na tle seksualnym są prawdziwą plagą w RPA. Tamtejsza policja twierdzi, że gwałty są zgłaszane oficjalnie średnio co 12 minut. Ogółem funkcjonariusze są zaś oskarżani o bierność wobec stale rozwijającej się przestępczości.

Na podstawie: AlJazeera.com, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.