W Rosji masowo giną pszczoły. Wiadomo dlaczego

Opublikowano: 15.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

W wielu rosyjskich regionach masowo giną pszczoły z powodu niekontrolowanego rozpylania pestycydów na polach – oświadczyła rzeczniczka rosyjskiej agencji Rossielchoznadzor Julia Melano.

Według Julii Melano przez ostatnie osiem lat produkcja, przechowywanie, sprzedaż i stosowanie pestycydów i preparatów chemicznych nie jest w zasadzie objęta żadną kontrolą. W 2011 roku rosyjskiej agencji odebrano kompetencje z zakresu nadzoru w tej sferze i „nikomu ich dalej nie przekazano” – wyjaśniła Melano.

Śmierć pszczół w 2019 roku była obserwowana w Udmurcji, republice Mari El, obwodach lipeckim, saratowskim, ulianowskim i kurskim, w Kraju Ałtajskim. Jak twierdzi Melano, sytuacja wciąż się pogarsza.

W 2016 roku uczeni nazwali główny powód, przez który maleje populacja dzikich pszczół w Wielkiej Brytanii. Ich zdaniem ma to związek z oddziaływaniem na owady neonikotynoidów – środków owadobójczych, którymi spryskuje się nasiona rzepaku przed ich posadzeniem. Stosowanie preparatów prowadzi do trzykrotnego zmniejszenia populacji pszczół.

O zniszczenie pszczelich rodzin USA oskarżyły wcześniej owady z Europy. Za główną przyczynę pandemii wśród pszczół uczeni uznali światowy handel owadami, prowadzący do szerzenia się pasożyta pszczoły miodnej Varroa destructor.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o