W Rosji masowo giną pszczoły. Wiadomo dlaczego

Opublikowano: 15.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 287

W wielu rosyjskich regionach masowo giną pszczoły z powodu niekontrolowanego rozpylania pestycydów na polach – oświadczyła rzeczniczka rosyjskiej agencji Rossielchoznadzor Julia Melano.

Według Julii Melano przez ostatnie osiem lat produkcja, przechowywanie, sprzedaż i stosowanie pestycydów i preparatów chemicznych nie jest w zasadzie objęta żadną kontrolą. W 2011 roku rosyjskiej agencji odebrano kompetencje z zakresu nadzoru w tej sferze i „nikomu ich dalej nie przekazano” – wyjaśniła Melano.

Śmierć pszczół w 2019 roku była obserwowana w Udmurcji, republice Mari El, obwodach lipeckim, saratowskim, ulianowskim i kurskim, w Kraju Ałtajskim. Jak twierdzi Melano, sytuacja wciąż się pogarsza.

W 2016 roku uczeni nazwali główny powód, przez który maleje populacja dzikich pszczół w Wielkiej Brytanii. Ich zdaniem ma to związek z oddziaływaniem na owady neonikotynoidów – środków owadobójczych, którymi spryskuje się nasiona rzepaku przed ich posadzeniem. Stosowanie preparatów prowadzi do trzykrotnego zmniejszenia populacji pszczół.

O zniszczenie pszczelich rodzin USA oskarżyły wcześniej owady z Europy. Za główną przyczynę pandemii wśród pszczół uczeni uznali światowy handel owadami, prowadzący do szerzenia się pasożyta pszczoły miodnej Varroa destructor.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.