W razie wojny wszyscy mieszkańcy Białorusi otrzymają broń

Opublikowano: 10.10.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2430

Ostatnie wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki sugerują, że władze Białorusi obawiają się wojny, która tym razem może wybuchnąć na jej terytorium. Prezydent powiedział w piątek, że jeśli zrealizuje się ten czarny scenariusz to wszyscy mieszkańcy otrzymają broń do obrony przed najeźdźcą.

Łukaszenka, który często jest określany jako ostatni dyktator Europy zapowiedział, że wszyscy dorośli, czyli około 7 milionów ludzi, otrzyma broń palną i amunicję. Dodał również, że Białoruś powinna postawić na samodzielną produkcję i modernizację broni defensywnej.

Ponadto, prezydent Białorusi z zaniepokojeniem wypowiedział się o nielegalnym przemycie broni z sąsiedniej Ukrainy. Dokładnie to samo zjawisko obserwuje się w Polsce, wraz z masowym napływem ukraińskich imigrantów i pracowników. Dlatego w tej sytuacji należałoby zapytać: skąd nadejdzie wojna?

Kilka miesięcy temu, Aleksandr Łukaszenka zasugerował, że w przypadku kryzysu gospodarczego, na Białorusi może wybuchnąć wojna dokładnie tak jak na Ukrainie. Niewykluczone, że wojna domowa może zacząć się od wielkich protestów i zamieszek, które szybko ogarną cały kraj i zdestabilizują go. Pamiętajmy, że dokładnie to samo spotkało Ukrainę i jeszcze kilka miesięcy przed krwawym przewrotem nikt nie spodziewał się, że sprawy zajdą aż tak daleko.

Autorstwo: John Moll
Zdjęcie: Okras (CC BY-SA 4.0)
Na podstawie: Belta.by
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 10.10.2018 13:09

  tak powinno byc

 2. radstep 10.10.2018 13:37

  W pełni popieram takie stanowisko.
  Uważam, że w Polsce powinno być tak samo. W razie “w” wszyscy rezerwiści powinni dostać swobodny dostęp do broni i amunicji po udowodnieniu umiejętności w posługiwaniu się nią lub krótkim przeszkoleniu.

  Dam Wam przykład na poparcie mojej tezy:
  Wroga armia ma zająć wieś/miasteczko/miasto, w tym celu wysyła oddział ludzi, jak uważacie, w której z poniższych opcji szanse na powodzenie wroga są większe:
  1. Nikt w zadanej miejscowości nie ma broni i nie ma pojęcia jak jej używać.
  2. W zadanej miejscowości posiada ją niewielka część mieszkańców – uzbrojeni i wyszkoleniu żołnierze obrony terytorialnej.
  3. W zadanej miejscowości posiadają ją wszyscy dorośli mieszkańcy
  4. W zadanej miejscowości posiadają ją wszyscy dorośli mieszkańcy, plus pomiędzy nimi część to uzbrojeni i wyszkoleniu żołnierze obrony terytorialnej.

  Oczywiście pomijam jakieś naloty dywanowe, czy ostrzał artyleryjski lub inne ludobójstwo.

 3. Cami 10.10.2018 14:54
 4. tojazenn 11.10.2018 11:30

  @Cami – bardzo dobry link.

  @radstep – to sie nazywa trzezwe podejscie do tematu! Najlepszym przykladem jest Szwajcaria gdzie co roku panstwo organizuje pikniki stzreleckie. Wszyscy obywatele ida ze swoja bronia! A amunicja jest darmowa dostarczana wlasnie przez ich lokalne gminy. I jakos wojen nie maja a banki wypchane zlotem… Wiec lupy czekaja na odwaznych

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.