W Poznaniu może mieszkać nawet 100 tysięcy Ukraińców

Opublikowano: 28.08.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1559

Portal ePoznan.pl informuje, że w Poznaniu padł rekord jeśli chodzi o liczbę zameldowanych w mieście obcokrajowców. Na koniec czerwca miało być ich więc ponad 8,5 tysiąca. Ogółem szacuje się, że obecnie w stolicy województwa wielkopolskiego przebywa nawet do 100 tysięcy samych Ukraińców.

Z danych poznańskiego ratusza wynika, że jeszcze w 2003 roku w mieście zameldowanych było tylko 1300 obywateli innych państw. Sytuacja zmieniła się diametralnie po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Wówczas było ich 2,8 tys., cztery lata później 7,3 tys., z kolei w czerwcu tego roku już 8,5 tys.

Imigranci zamieszkujący na stałe stolicę Wielkopolski pochodzą z blisko 100 państw całego świata. Zdecydowaną większość z nich stanowią Ukraińcy, na drugim miejscu plasują się Białorusini, a na trzecim Rosjanie. Poza tym w czołówce zameldowanych cudzoziemców znajdują się także Niemcy, Hindusi i Włosi.

Jak podkreśla e.Poznan.pl powyższe dane nie obejmują oczywiście wszystkich imigrantów przebywających w Poznaniu. Tak naprawdę samych Ukraińców może mieszkać w nim blisko 100 tys., a od początku wojny miejskie władze wydały im blisko 32,5 tys. numerów PESEL.

Na podstawie: ePoznan.pl
Źródło: Autonom.pl

15

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.