W Polsce rodzi się coraz więcej Ukraińców

Opublikowano: 23.02.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1020

Tylko w ubiegłym roku ukraińskie placówki dyplomatyczne funkcjonujące w naszym kraju, wydały dokładnie 2992 zaświadczenia o rejestracji narodzin obywatela Ukrainy. Tym samym w porównaniu do sytuacji z 2018 roku, podobnych dokumentów przyznano o blisko 53 procent więcej. Ponadto w Polsce mamy do czynienia z rosnącą liczbą odnotowanych zgonów Ukraińców.

Dokumenty dotyczące narodzin obywateli Ukrainy wydają ambasada tego kraju w Warszawie, a także konsulaty działające w Gdańsku, Lublinie oraz w Krakowie. Łącznie placówki dyplomatyczne naszego wschodniego sąsiada przyznały w ubiegłym roku 2992 podobnych zaświadczeń. Tendencja jest wyraźnie wzrostowa, bo w 2019 w porównaniu do 2018 roku liczba zarejestrowanych narodzin wzrosła o 53 proc.

Jednocześnie rośnie liczba obywateli Ukrainy, którzy zmarli na terytorium naszego państwa. W ubiegłym roku było ukraińskie placówki dyplomatyczne wydały 619 zaświadczeń o śmierci obywateli Ukrainy. Jeszcze rok wcześniej było ich 529.

Wciąż nie wiemy, ilu dokładnie Ukraińców przebywa w Polsce. Ubiegłoroczne dane firmy Selectivv, badającej zwyczajów i zachowań użytkowników telefonii komórkowej, mówiły o liczbie blisko 1,3 mln Ukraińców. Tymczasem w ostatnim kwartale ubiegłego roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych było zarejestrowanych 499,6 tys. posiadaczy ukraińskiego paszportu.

Na podstawie: Ukrinform.ua
Zdjęcie: TryJimmy (CC0)
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
drakonos
Użytkownik
drakonos

Ukraińcy w Polsce masowo rodzą dzieci dla obywatelstwa polskiego. Takie dziecko w statystykach jest już 100% Polakiem więc można na nie pobierać 500 ++ . Rząd zadowolony bo im demografia wzrośnie do 1,60 i będzie można propagandę siać ,że rodzi się dużo Polaków. Tylko ,że to Polacy nie będą tylko Ukraińcy z polskim obywatelstwem.

To samo jest w Francji tylko ,że tam rodzą im się Francuscy arabowie ^^