W pobliżu Nord Stream znaleziono drona-bombę

Opublikowano: 26.10.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1673

Władze szwedzkie prowadzące śledztwo w sprawie eksplozji, która podziurawiła gazociąg Nord Stream, poinformowały 20 października 2022 r., że na dnie morskim w pobliżu rurociągów znalazły drona załadowanego materiałami wybuchowymi.

Szwedzkie siły zbrojne zostały wezwane, aby usunąć i rozbroić drona. „Nie uważamy, aby w tym momencie stanowił on zagrożenie dla statków handlowych lub rurociągu” – powiedział Radiu Szwecja Jesper Stolpe, rzecznik szwedzkich sił zbrojnych. Według Stolpe, kabel używany do sterowania dronem i do odpalenia ładunku wybuchowego został przecięty, czyniąc drona nieszkodliwym.

„Nie zweryfikowano dotychczas do kogo należy dron, ponieważ wiele krajów używa bezzałogowych pojazdów podwodnych (UUV) o podobnej konstrukcji” – powiedział Stolpe. Szwedzcy sejsmolodzy jako pierwsi zgłosili kilka eksplozji w pobliżu rurociągów, po tym jak gaz zaczął wydobywać się do morza wieczorem 26 września, co wzbudziło podejrzenia o sabotaż.

Obecnie, artykuł z „Intelli News”, która to strona uznawana jest za wiarygodne źródło przez „Bloomberga” i „The Economist”, nie jest już dostępna, ale zachowała się kopia na stronie internetowego archiwizatora.

Na podstawie: IntelliNews.com
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.