W piątek nieszczepieni przestaną pracować w służbie zdrowia

Opublikowano: 13.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 955

Rozprawa w sprawie zakwestionowania obowiązku szczepień dla pracowników służby zdrowia w Quebecu w Kanadzie odbędzie się w czwartek, na dzień przed wejściem w życie kontrowersyjnego nakazu rządu dla tysięcy pracowników w całej prowincji.

Nakaz szczepień z 15 października spowoduje zawieszenie bez wynagrodzenia wszystkich pracowników służby zdrowia i opieki społecznej, którzy nie są w pełni zaszczepieni.

Zdaniem skarżących polityka ta narusza prawa pracowników i nie leży w najlepszym interesie mieszkańców Quebeku ze względu na możliwy negatywny wpływ na system opieki zdrowotnej. Oczekuje się, że strona przedstawi swoją sprawę na przesłuchaniu w trybie pilnym w czwartek. Minister zdrowia Christian Dubé bronił tej polityki we wtorek, mówiąc, że opiera się ona na zaleceniu dotyczącym zdrowia publicznego.

Powiedział dziennikarzom, że wolałby, aby wszyscy pracownicy posłuchali powtarzających się od września ostrzeżeń rządu i przyjęli dwie dawki szczepionki, aby zapobiec zakłóceniom w pracy. Zapytany przez reportera, co się stanie w praktyce, gdy tysiące pracowników nie będą mogła pójść po 15 października do pracy, Dubé odpowiedział: „Pytanie jest przedwczesne”.

Nakaz szczepień dotyczy wszystkich pracowników, od pielęgniarek i techników po personel administracyjny i sprzątający. Do ubiegłego czwartku około 27 000 pracowników nie zostało w pełni zaszczepionych, a ponad 15 000 pracowników nie otrzymało pierwszej dawki. Spośród 75 000 pielęgniarek w Quebecu, około 4500 — czyli 6 procent — nie jest w pełni zaszczepionych.

Minister zdrowia pogratulował Quebeckiemu stowarzyszeniu pielęgniarek, które potwierdziło, że zamierza zawiesić licencje tym którzy nie są zaszczepieni.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
j3w
Użytkownik
j3w

Czyli na calym świecie trwa zamach na zdrowie obywateli?