W Paryżu też maszerowali w „obronie Palestyny”

Opublikowano: 23.10.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1644

Według komendy głównej policji 15 000 ludzi zebrało się w Paryżu, by wesprzeć Palestyńczyków i była to pierwsza propalestyńska demonstracja w stolicy, której nie zakazano. Według organizatorów uczestników było kilkukrotnie więcej.

Do manifestacji doszło w niedzielę 22 października na Place de la République. Żądano zaprzestania izraelskich operacji wojskowych w Gazie. Uczestnicy tego wiecu mnożyli propalestyńskie hasła atakujące Izrael.

Deputowana lewicowej partii La France Insoumise, Aurélie Trouvé poinformowała na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter) o ponad 30 000 uczestników. Wiec organizował „kolektyw o sprawiedliwy i trwały pokój między Palestyńczykami i Izraelczykami”. U stóp pomnika Republiki umieszczono transparent wzywający do „zaprzestania masakry w Gaza.

W wiecu brali udział m.in. przedstawiciele związków zawodowych CGT, FSU, a także partii La France Insoumise, związku zawodowego Solidaires, stowarzyszenia Francja-Palestyna-Solidarité, antyrasiści z MRAP, Kolektyw Muzułmanów Francji i Francuska Żydowska Unia na rzecz Pokoju.

Według prefektury aresztowano dziesięć osób za antysemickie hasła. Podobne demonstracje odbywały się także w wielu innych krajach, w tym i w sobotę w Polsce, chociaż znacznie mniej liczebne. Centroprawicowy polityk Wauquiez nazwał manifestację „przykładem kolaboracji” lewicy „80 lat później”…

Autorstwo: BD
Na podstawie: Radio France
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 23.10.2023 17:58

    I co to zmieni?…Ano kompletnie NIC. Syjoniści nic sobie nie robią z tych demonstracji. I tak są całkowicie bezkarni…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.