Liczba wyświetleń: 1655
O skutkach roszczeniowej postawy migrantów ze wschodniej krainy wiedzą najlepiej osoby, które powodowane wielkością swego altruizmu przyjęły gości pod swój dach. Sądzę, że nikt na początku histerii cudzej wojny nie myślał o skutkach ubocznych jakie nam zafundowali decydenci. Wcale nie chodzi mi o implantację niedopuszczalnej prawem ideologii wspieranej przez marionetkowego prezydenta z premierem, lecz aspekt medyczny. Powinien być tego świadom sztab ministerstwa strachu przed przeziębieniem i podjąć stosowną profilaktykę.
Intrygujące dane dynamiki rozwoju AIDS/HIV na Ukrainie są dopełnieniem obrazu dywersji ekonomicznej, politycznej z wykorzystaniem czynnika sanitarnego. W 2008 roku notowano na Ukrainie 6.1 nowych przypadków na 100 000 ludności. W 2017 r. nastąpił wzrost o 89,4%, czyli 11,6 przypadków na 100 000. Dane z kwietnia 2022 r. sygnalizują 73 przypadki na 100 000 osób. AIDS jako nabyty zespół upośledzenia odporności organizmu szybko doprowadza do rozwoju innych chorób. Jedną z nich jest TB – gruźlica. Osoby w wieku 25-50 są grupą dotkniętą najwyższym wskaźnikiem przypadków TB. Jest to zarazem grupa najbardziej aktywnie zainteresowana przygodami partnerskimi. Wśród pacjentów wolnych od AIDS gruźlica jest uleczalna, choć wymaga długotrwałego procesu. Organizm pacjenta zarażonego AIDS nie jest w stanie podjąć walki wspomaganej lekami przy pojawieniu się TB. O problemach płucnych mówi się w literaturze medycznej jako częstych powikłaniach AIDS.
Według danych z roku 2020 na ogólną liczbę ludności 43 733 759 zanotowano: 32 000 przypadków TB, wśród nich 1200 – u dzieci. Wśród 7000 pacjentów zdiagnozowanych pozytywnym wynikiem HIV rozwinęła się również TB. Na 3794 przypadki zdiagnozowano współistnienie HIV i TB. W wyniku TB wyłącznie, nastąpiło 4100 zgonów (10%). Około 14 467 przypadków TB wśród dzieci uznano za zaginione.
Stomatolodzy w Polsce poprzestają na odnotowaniu fatalnego stanu uzębienia migrantów jacy napłynęli do ich gabinetów w ostatnim czasie. Pierwsze symptomy AIDS/HIV widoczne są właśnie jako zmiany powstające w jamie ustnej. Uczelnia stomatologiczna z Chicago – University of Illinois, opisuje zjawisko dość wyczerpująco. Skoro wiedza o wczesnym rozpoznawaniu ma wpływ na profilaktykę i leczenie, odnotowanie miejscowych zmian chorobowych osób nieświadomych nie wystarcza. Szersza analiza stanu organizmu w kierunku wykluczenia lub potwierdzenia AIDS/HIV ma sens.
Aktualnie szacowana liczba Amerykanów zarażonych HIV sięga 1,2 miliona, przy ich całkowitej nieświadomości. Etap wstępny banalnego wykwitu afty może przejść w dalsze, dużo poważniejsze stadium HIV, do pełnoobjawowego AIDS. Kto cierpliwy, może dokonać przybliżonego szacunkowo zagrożenia wzrostem statystyki obu chorób proporcjonalnie do czteromilionowej fali jaka bez trudu przeniknęła Polskę i którą nasiąkają Polacy.
Opracowanie: Jola
Na podstawie: StopTB.org, Dentistry.uicedu
Źródło: WolneMedia.net