W odwecie za obalenie pomnika Cooka spalono totem

Opublikowano: 04.07.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1655

Obalenie posągów królowej Wiktorii i królowej Elżbiety II w Winnipegu w Kanadzie wywołało potępienie ze strony urzędu brytyjskiego premiera Borisa Johnsona.

Podczas marszów „Cancel Canada Day” w czwartek posąg królowej Wiktorii przed legislaturą prowincji został pokryty czerwoną farbą i czerwonymi odciskami dłoni, a następnie przewrócony. Pobliski pomnik królowej Elżbiety II przed oficjalną rezydencją wicegubernatora Manitoby, również został obalony.

Posąg królowej Wiktorii stał od 1904 roku. Wcześniej został zdewastowany w czerwcu 2020 roku, kiedy został oblany białą farbą. Czerwona farba została również wylana na posąg królowej Wiktorii w Kitchener w Ontario w czwartek,

Tymczasem kilka godzin po obaleniu statuy wielkiego podróżnika kapitana Jamesa Cooke wczesnym rankiem w piątek, podpalono totem w punkcie widokowym Malahat, około 30 kilometrów od miejsca, w którym stał pomnik kapitana Cooka.

Shawnigan Lake RCMP poinformowała, że zaraz po 4 rano skontaktował się z nimi kierowca, który widział płonący totem. Ochotnicza Straż Pożarna Malahat ugasiła pożar. „Na miejscu znajdowało się również świeże graffiti, mówiące o ostatnich wydarzeniach w Victorii w oparciu o to, co zostało napisane, uważamy, że te dwa zdarzenia są ze sobą powiązane” – stwierdził dowódca oddziału. sierż. Tim Desaulniers w komunikacie prasowym.

Komunikat prasowy zawierał zdjęcie przedstawiające słowa „jeden totem — jeden posąg” namalowane sprayem na betonowej barierze przed częściowo spalonym totemem.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.