W obronie Nawalnego – zaczęło się

Opublikowano: 23.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1029

Po powrocie Aleksieja Nawalnego do Rosji i jego zatrzymaniu, opozycja pozaparlamentarna w Rosji wezwała do masowej akcji protestu w całej Rosji. Są już pierwsze zatrzymania.

Pierwsze wystąpienia zaczęły się we Władywostoku (7 godzin różnicy między tym wschodnim portem a Moskwą, odległość w linii prostej 6340 km) i Chabarowski. Na mityng we Władywostoku, wyszło około 300 – 1000 osób według danych z różnych źródeł. Protesty miały miejsce także w Chabarowsku, Jużno-Sachalinsku, Błagowieszczeńsku i Jakucku, niezależnie od trudnych warunków atmosferycznych (w Jakucku temperatury wynosiły 50 stopni poniżej zera). Jak na razie w miastach Dalekiego Wschodu zatrzymano około 100 osób (we Władywostoku – 20), zaś zgromadzenia rozpędziła policja.

Planowane od paru dni przez pozaparlamentarną opozycję demonstracje poparcia Nawalnego z żądaniami uwolnienia go z aresztu zostały zakwalifikowane jako nielegalne w całej Rosji. Władze nie wydają zgody na protesty powołując się na trudną sytuację epidemiologiczną w kraju (od kilku dni liczba codzienne odnotowuje się około 20 tysięcy zarażonych).

Adresatami wezwań są młodzież i uczniowie. W tym celu wykorzystywane są te sieci społecznościowe, które cieszą się powodzeniem wśród najmłodszych użytkowników internetu: TikTok i Instagram. Władze zapowiedziały karanie operatorów tych sieci, w których pojawia się najwięcej wezwań do protestów, mających instruktażowy charakter.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o