W Nigerii radzą homoseksualistom wyjechać z kraju

Opublikowano: 26.01.2019 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Wysoka rangą nigeryjska policjantka poradziła homoseksualistom mieszkającym w tym afrykańskim kraju, by opuścili Nigerię. W innym wypadku muszą się liczyć z potencjalnym postępowaniem karnym.

Dolapo Badmus jest głównym nadinspektorem i zarazem rzeczniczką Dowództwa Policji w stolicy Nigerii, Lagos. Na swoim prywatnym koncie na “Instagramie” (gdzie jest obserwowana przez 125 tysięcy internautów) opublikowała komentarze, które wywołały skrajne reakcje społeczeństwa. Badmus napisała: “Jeśli jesteś homoseksualistą, to Nigeria nie jest miejscem dla ciebie. Istnieje prawo, które zakazuje związków ludzi tej samej płci, a także prowadzenia homoseksualnych klubów, stowarzyszeń czy organizacji. Grozi za to nawet do 14 lat więzienia. Jeśli jesteś homo, opuść kraj lub staw czoła oskarżeniu.”

Badmus osiągnęła niemalże status gwiazdy w swoim kraju, dzięki częstym wpisom w mediach społecznościowych. Warto przypomnieć, że pomimo mocnych sprzeciwów międzynarodowych, kontrowersyjną ustawę o zakazie zawierania związków małżeńskich między ludźmi tej samej płci, podpisał w 2014 roku były prezydent Nigerii, Goodluck Jonathan. Według zapisów nowego prawa, homoseksualiści mogą zostać skazani nawet na 14 lat pozbawienia wolności.

Ustawa została szeroko potępiona przez wiele organizacji praw człowieka, takich jak Amnesty International czy Human Rights Watch. Należy jednak zaznaczyć, że w samej Nigerii antygejowskie prawo cieszy się szerokim poparciem obywateli. Według niedawnego sondażu, przeprowadzonego na grupie 2000 osób, aż 90% Nigeryjczyków popiera egzekwowanie ustawy. Również pod postem Badmus na “Instagramie” większość komentarzy była pozytywna, a użytkownicy wyrażali przekonanie, że homoseksualizm jest złem, które należy wyplenić.

Homofobia jest szeroko rozpowszechniona na kontynencie afrykańskim. Ponad połowa krajów uchwaliła ustawy, które sprawiają, że bycie homoseksualistą jest nielegalne. W Somalii i Sudanie Południowym takie osoby mogą nawet ponieść karę śmierci.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: Edition.CNN.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Nie to, że jestem nietolerancyjny, ale natura z jakichś względów zdecydowała aby nie przekazywać dalej tej konkretnej puli genów.