W Niemczech zmarło najwięcej ludzi od 1946 roku

Opublikowano: 14.01.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1508

Nie tylko Polska odnotowuje niespotykane od czasów II wojny światowej statystyki zgonów. Z podobnym problemem borykają się Niemcy, którzy byli sprawcami największej hekatomby XX wieku.

Niemiecki urząd statystyczny poinformował, że w 2021 roku, odnotowano w tym kraju rekordową liczbę 1 016 899 zgonów. Jest to największa ilość od 1946 roku, gdy śmierć poniosło 1 001 600 obywateli tego kraju. Urzędnicy podkreślają, że te zatrważające liczby, wynikają nie tylko z powodu pandemii koronawirusa, ale także z większej liczby mieszkańców Niemiec oraz wyższego odsetka osób starszych.

Nie zmienia to jednak faktu, że trudno nie dostrzec korelacji pomiędzy tymi tragicznymi statystykami oraz szalejącym obecnie koronawirusem. W roku 2020 liczba zgonów także była bowiem bliska miliona.

W Niemczech, podobnie jak w Polsce, problemem jest zresztą nie tylko COVID-19, ale także to, że wielu ludzi umiera z powodu odłożonych operacji i badań profilaktycznych, na co wpływ miała konieczność reorganizacji oddziałów szpitalnych, w celu przyjęcia pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

Tak więc problem tzw. zgonów nadmiarowych nie dotyczy wyłącznie naszego państwa i kulejącej w nim służby zdrowia, ale jest też bolączką systemu opieki medycznej w najbogatszym kraju Europy.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.