W Niemczech zdelegalizowano Obywateli Rzeszy

Opublikowano: 20.03.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 760

Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer ogłosił kryminalizację organizacji zaliczających się do grupy Obywatele Rzeszy. Jednocześnie policja przeprowadziła akcje zatrzymania przywódców kręgu, którego członkowie uznają Republikę Federalną Niemiec za nielegalne państwo. Decyzję w tej sprawie podjął rząd, a jej wykonanie zostało zlecone policji oraz Federalnemu Urzędowi Ochrony Konstytucji.

W czwartek rano do domów czołowych działaczy Obywateli Rzeszy weszli uzbrojeni funkcjonariusze. Służby przedsięwzięły szczególne środki bezpieczeństwa, gdyż ruch Obywateli Rzeszy skupia nie tylko sentymentalnych wielbicieli III Rzeszy, ale również tzw. miłośników broni. Na pierwszy ogień poszły takie grupy jak Geeinte deutsche Völker und Stämme (Zjednoczone Niemieckie Ludy i Plemiona), oraz lokalna Osnabrücker Landmark (Osnabruecki Przełom).

Przedstawiciele niemieckich władz podkreślają, że delegalizacja Obywateli Rzeszy jest kolejnym etapem realizacji planu osłabienia prawicowego terroryzmu na terytorium Republiki Federalnej. Skutki działalności takich grup są coraz bardziej brzemienne. W lutym policja aresztowała kilkunastu członków prawicowej komórki, która planowała ataki na muzułmanów i osoby ubiegające się o azyl. W heskim Hanau zaś prawicowy ekstremista zamordował z broni palnej osiem osób w barach z fajkami wodnymi.

„Także w czasach kryzysu bezlitośnie zwalczamy prawicowy ekstremizm, rasizm i antysemityzm” – napisał na „Twitterze” rzecznik MSW Steve Alter. Ministerstwo spraw wewnętrznych podkreśliło, że „poprzez rasizm, antysemityzm i rewizjonizm historyczny członkowie ugrupowania dają wyraz swojej nietolerancji wobec demokracji”.

Obywatele Rzeszy negują legalność Niemiec jako państwa. Niektóre z ich ugrupowań powołują się na zdefiniowane przez siebie „prawo natury”, inni na historyczną Rzeszę Niemiecką. Wielu z nich utrzymuje, że Republika Federalna w rzeczywistości nie jest żadnym państwem, tylko spółką. Nie uznają przepisów i władz oraz bronią się – czasami przemocą – przed interwencją ze strony państwa. Wyznają kult siły i militaryzmu. Służby ochrony konstytucji szacują liczbę „Obywateli Rzeszy” na około 19 000.

W styczniu 2020 niemiecki rząd zdelegalizował inną neonazistowską organizację – Combat 18.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. franek 20.03.2020 13:18

  „Także w czasach kryzysu bezlitośnie zwalczamy prawicowy ekstremizm, rasizm i antysemityzm” – napisał na „Twitterze” rzecznik MSW Steve Alter.

  Wąska specjalizacja. Jak widać lewicowego i muzułmańskiego terroryzmu nie zamierzają zwalczać. No i ta “bezlitosność” – jakby to pisał fanatyk a nie urzędnik w nominalnie demokratycznym państwie.
  A ten antysemityzm to właściwie co to jest? Będą bez litości zabijać krytykow Izraela?

 2. Radek 20.03.2020 14:08

  “wielbicieli III Rzeszy”. Czyli wielbicieli hitlerowskiego socjalizmu?

 3. vannamond 20.03.2020 18:59

  Niemcy od maja 1945 są państwem teoretycznym.

 4. kufel10 21.03.2020 03:42

  @vannamond “Niemcy od maja 1945 są państwem teoretycznym.”

  Moja śp babcia mawiała ŁOJEJE JEJE. I jeszcze RZEM SIE ZLENKŁA. Powiem Ci chyba to samo 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.