W Nebrasce iwermektyna może być stosowana na COVID-19

Opublikowano: 19.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1309

15 października prokurator generalny stanu Nebraska Doug Peterson wydał opinię prawną, zgodnie z którą pracownicy służby zdrowia w stanie Nebraska mogą legalnie przepisywać iwermektynę i hydroksychlorochinę w leczeniu COVID-19, o ile uzyskają zgodę pacjenta.

Niewiele tematów było bardziej kontrowersyjnych niż iwermektyna i hydroksychlorochina – dwa znane od dawna, niedrogie leki szeroko i z powodzeniem stosowane w wielu częściach świata w zapobieganiu i leczeniu COVID-19.

Natomiast stosowanie obu leków przeciwko COVID-19 zostało w dużej mierze zahamowane w Stanach Zjednoczonych, gdzie lekarzom grożono i karano za ich przepisywanie na COVID-19.

15 października prokurator generalny Nebraski (AG) Doug Peterson wydał opinię prawną, zgodnie z którą pracownicy służby zdrowia w Nebrasce mogą legalnie przepisywać leki pozarejestracyjne, takie jak iwermektyna i hydroksychlorochina, do leczenia COVID, o ile uzyskają świadomą zgodę pacjenta.

Biuro AG podkreśliło, że nie zaleca żadnego konkretnego leczenia COVID-19. „To nie jest nasza rola” – napisał Peterson. „Raczej zajmujemy się tylko opcjami wczesnego leczenia poza wskazaniami, omówionymi w tej opinii i dochodzimy do wniosku, że dostępne dowody sugerują, że mogą one działać u niektórych osób”.

Peterson powiedział, że umożliwienie lekarzom rozważenia wczesnych terapii pozwoli im ocenić dodatkowe narzędzia, które mogą ratować życie, trzymać pacjentów z dala od szpitala i zapewniać ulgę naszemu i tak już napiętemu systemowi opieki zdrowotnej.

Opinia, w oparciu o ocenę właściwej literatury naukowej, została wydany w odpowiedzi na wniosek Dannette Smith, dyrektorki generalnej Departamentu Nebraska Zdrowia i Opieki Społecznej.

Peterson przytoczył liczne badania wykazujące, że iwermektyna i hydroksychlorochina zmniejszają śmiertelność nawet o 75% lub więcej, gdy są stosowane jako środek zapobiegawczy lub profilaktyczny dla COVID, sugerując, że setki tysięcy istnień ludzkich można by uratować, gdyby leki te były szeroko stosowane w Ameryce.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.