W MSZ Rosji pojawi się departament „miękkiej siły”

Opublikowano: 01.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 929

W centralnym aparacie MSZ Federacji Rosyjskiej zostanie utworzony nowy departament, który zajmie się strategią „miękkiej siły” – poinformował Sputnika resort.

„W kontekście aktywnego wykorzystania w polityce zagranicznej elementów tak zwanej „miękkiej siły” rozważamy utworzenie w centralnym aparacie MSZ Rosji departamentu, który przejąłby koordynację stosunków międzynarodowych w dziedzinie kultury, nauki, sztuki, wymiany młodzieżowej, edukacji i sportu” – podało ministerstwo.

Planuje się, że nowy departament zajmie się opracowaniem wspólnej polityki Federacji Rosyjskiej w zakresie międzynarodowej współpracy kulturalno-humanitarnej, ustaleniem priorytetów w tym kierunku, przygotowaniem uzgodnień międzyrządowych, zapewnieniem pomocy doradczej i praktycznej zarówno profilowym instytucjom państwowym, jak i organizacjom pozarządowym, biorąc pod uwagę specyfikę kraju i oczekiwania odbiorców zagranicznych.

W związku z tym, jak podkreślił resort, główny nacisk zostanie położony na kształtowanie linii strategicznej i koordynację działań w tych obszarach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.