W Mjanmie odłączono internet

Opublikowano: 15.02.2021 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1472

Praktycznie całkowicie został odłączony internet w Mjanmie, gdzie wcześniej miały miejsce protesty, informuje pozarządowa organizacja NetBlocks, analizująca pracę internetu.

Według danych NGO w kraju od godziny 1.00 odnotowano „praktycznie całkowite odłączenie internetu”, dostęp do sieci spadł do 14% w stosunku do zwykłego poziomu „w wyniku blokady informacyjnej na rozkaz władz”.

„Wygląda tak, jakby generałowie wypowiedzieli wojnę narodowi Mjanmy: nocne naloty, liczba aresztowanych rośnie, coraz bardziej pozbawiony praw, kolejne odłączenie internetu, kolumny wojskowe wchodzą do miast. To świadczy o desperacji. Generałowie, uwaga: poniesiecie odpowiedzialność”, napisał na Twitterze specjalny sprawozdawca ONZ ds. praw człowieka w Mjanmie Thomas Andrews.

Wcześniej w Mjanmie po dojściu wojska do władzy na tle protestów zaobserwowano przerwy w dostępie do internetu, ale na mniejszą skalę. W zeszłą sobotę serwis monitorujący NetBlocks poinformował, że dostęp do sieci w kraju spadł do 54%.

Rankiem 1 lutego, na kilka godzin przed otwarciem pierwszego posiedzenia nowego parlamentu kraju, wybranego w wyborach parlamentarnych 8 listopada, wojskowi Mjanmy, którzy wcześniej oskarżyli Państwową Komisję Wyborczą i rządzącą partię Liga Narodowa na Rzecz Demokracji (NLD) o fałszowanie wyborów na korzyść NLD, aresztowali przywódców rządu, w tym prezydenta Vin Myinta i doradczynię stanu (de facto premier,) laureatkę Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi. Jednocześnie aresztowano członków rządu i wyższych urzędników państwowych, będących członkami NLD lub związanych z partią rządzącą.

Аresztowano także przywódców NLD i urzędników administracji prowincji.

Po południu 1 lutego wojsko zadeklarowało przywiązanie do wielopartyjnego systemu demokratycznego i zapowiedziało przeprowadzenie wyborów po zakończeniu stanu wyjątkowego, który wprowadzono w całym kraju na okres jednego roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. woma123 16.02.2021 00:46

    HI

    Nie chcę być złym prorokiem, ale obawiam się że i nas to może czekać!

    DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.