W meteorycie znaleziono mikroorganizmy

Opublikowano: 11.10.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 584

W prowincji Ontario naukowcy wydobyli fragment ciała niebieskiego z lodowca St. Thomas. Meteoryt spadł na Ziemię tej wiosny w południowej Kanadzie. Wstępna analiza wyników wykazała fantastyczne wyniki. Okazało się, że w kawałku pochodzenia kosmicznego ukryte są organizmy żywe, należące do gatunków nieznanych nauce.

O odkryciu poinformował Peter Brown, dyrektor Ośrodka Badań Meteorytów w Ontario. Upadek ciała niebieskiego, odnotowano w marcu br. Badacze, który ruszyli na poszukiwania, odnaleźli fragmenty obiektu i przewieźli je do laboratorium.

Okazało się, że meteoryt zawiera mikroskopijne rowki, które mogą być oznaką aktywności wymarłych miliony lat temu mikroorganizmów. Nie jest to pierwsze tego typu znalezisko – podobne ślady znaleziono w innych pozostałościach, spadających z nieba.

Zakłada się, że może to być ślad życia na Marsie. Uwolniona po kosmicznej kolizji miliony lat temu skała podróżowała w przestrzeni przed upadkiem na Ziemię. Wydarzyło się to, zdaniem ekspertów, kiedy Mars był planetą pełną życia.

Autorstwo: tallinn
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Piotr Piekarczyk 12.10.2016 12:40

    Już kiedyś był taki jeden co przed kamerami oznajmił światu, że znalazł (Nasa) ślady dawnego wymarłego życia w meteorycie. Dalej nie mogę rozgryzc tej zagadki – skąd to parcie na Marsa i kto smaruje pod stołem, żeby podtrzymywać odpowiedni klimat medialny w okół tej planety.

  2. goldencja 13.10.2016 09:41

    “Okazało się, że w kawałku pochodzenia kosmicznego ukryte są organizmy żywe”, “Okazało się, że meteoryt zawiera mikroskopijne rowki, które mogą być oznaką aktywności wymarłych miliony lat temu mikroorganizmów.” – to w końcu znaleziono organizmy żywe czy ich prawdopodobne ślady?

  3. Maximov 13.10.2016 10:25

    Tytuł wprowadza w błąd także wygląda to na jakąś ściemę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.