W Marsylii głosowano pod kontrolą dilerów narkotyków

Opublikowano: 21.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 692

Centroprawicowy francuski tygodnik „Le Point” opisuje problemy z jakimi przy okazji wyborów parlamentarnych mierzyli się mieszkańcy Marsylii. Na niektórych osiedlach mogli oni dostać się do lokali wyborczych tylko pod kontrolą dilerów narkotykowych. Rozstawiają oni bowiem specjalne „czujki” na drogach.

Gazeta opisuje przypadek jednego z kierowców, zatrzymanych przez około 15-letniego chłopaka w 15. dzielnicy portowego miasta. Nastolatek miał zapytać się mężczyzny, w jakim celu porusza się po drodze w tym miejscu. Prowadzący auto został więc przepuszczony dopiero, gdy zadeklarował, że wybiera się do lokalu wyborczego.

Działanie podjęte przez młodego chłopaka nie było przypadkowe. Należy on do tak zwanych „czujek” ustawianych w niektórych dzielnicach przez dilerów narkotyków. Ich podstawowym zadaniem jest uprzedzanie gangów przed policyjnymi patrolami, ale także kierowanie do nich potencjalnych klientów.

Kierowcy po otrzymaniu odpowiedniego pozwolenia od „czujek” mogą ominąć specjalnie ustawione bariery. Gangi najczęściej rozsypują bowiem na jezdni materiały budowlane i kamienie, aby w ten sposób zmusić prowadzących auta do zwolnienia przed wjazdem do dzielnic.

Jeden z pracowników socjalnych mówi anonimowo „Le Point”, że podobne zapory zaczęły powstawać pięć lat temu. Lokalne władze nie robią jednak zbyt dużo w celu poradzenia sobie z tym problemem.

Na podstawie: LePoint.fr
Źródło: Autonom.pl

9

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.