W Libii wprowadzono zakaz gloryfikacji Kaddafiego

Opublikowano: 04.05.2012 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 245

Przejściowa Rada Narodowa Libii zatwierdziła ustawę zakazującą gloryfikacji Muammara Kaddafiego oraz jego reżimu. W dokumencie zaznacza się, że naruszenie ustawy będzie traktowane jako przestępstwo oraz będzie karane pozbawieniem wolności.

Kaddafi, który rządził w Libii przez 42 lata, w ubiegłym roku został obalony przez opozycję przy wsparciu sił NATO. W dniu 20 października został on zabity przez powstańców w okolicach miasta Sirt. Opozycja, która doszła do władzy, sformowała Przejściową Radę Narodową i okrzyknęła ją jedynym legalnym organem władzy w kraju.

Tymczasem córka Muammara Kaddafi, Ayesha, która otrzymała azyl polityczny w Algierii, zwróciła się do Rady Bezpieczeństwa ONZ i Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze z żądaniem przeprowadzenia śledztwa oraz sądu nad mordercami jej ojca – donoszą arabskie media.

Ayesha Kaddafi nazwała zabójstwo przez libijskich powstańców Muammara Kaddafiego i jednego z jego synów, Mutassima, „zbrodnią wojenną”.

Międzynarodowy Trybunał Karny już zapowiedział przeprowadzenie dochodzenia w sprawie okoliczności śmierci byłego przywódcy Libii. Przedstawiciele MTK oświadczyli jednak, że najpierw potrzebują raportu władz Libii, prowadzących własne dochodzenie w sprawie śmierci Kaddafiego.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Tiaaa, już widzę jak się trybunał haski do tego zabiera….

kwiatek
Gość
kwiatek

Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: czy Kaddafi był Żydem? Jeśli tak, to MTK da sobie radę, jeśli nie, to rodzina Kaddafiego nie będzie miała lekko.

8pasanger
Użytkownik

To ten trybunał co złapał Miloszewicia a Clintona już nie zdołał?I Busha?Ciekawe czy złapią i osądzą pokojowego noblistę