W Krakowie komunikacja tylko dla zaszczepionych?

Opublikowano: 25.05.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2033

Radny Łukasz Wantuch, należący do klubu radnych prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, zaproponował roczne zmiany w zasadach korzystania z komunikacji miejskiej. Do autobusów i tramwajów mogłyby więc wsiadać jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko koronawirusowi.

Wspomniany samorządowiec z komitetu „Przyjazny Kraków” przytoczył dane na podstawie zapisów na szczepienia, które jego zdaniem świadczą o stosunku Polaków do przyjmowania wspomnianego preparatu. Według Wantucha przeciwko koronawirusowi nie zaszczepi się prawie połowa Polaków, a tymczasem pojawić ma się rzekomo czwarta i piąta fala COVID-19.

Krakowski radny uważa, że z tego powodu konieczne jest wprowadzenie obostrzeń w zasadach komunikacji miejskiej. Autobusy i tramwaje nie byłyby tym samym dostępne dla osób, które nie przyjęły przynajmniej jednej dawki szczepionki. Restrykcje te miałyby obowiązywać przez najbliższych 12 miesięcy. W ten sposób możliwe miałoby być osiągnięcie odporności populacyjnej.

System proponowany przez Wantucha miałby działać przy zakupie biletu. Osoba nie posiadająca zaświadczenia o przyjęciu przynajmniej jednej dawki nie mogłaby w ogóle zakupić biletu miesięcznego. Z kolei przy zakupie biletu jednorazowego i jego kontroli także byłoby konieczne przedstawienie odpowiedniego dokumentu, bo w przeciwnym razie pasażer musiałby uiścić opłatę dodatkową w wysokości 250 złotych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu za specjalnymi restrykcjami wobec osób niezaszczepionych opowiedział się Związek Miast Polskich. Organizacja opowiada się za wstrzymaniem wypłaty 500 plus i dodatkowych emerytur dla osób, które nie zdecydują się na przyjęcie preparatu. Warto w tym miejscu zauważyć, że szczepienia oficjalnie nie są obowiązkowe.

Zdjęcie: senzaverso (CC0)
Na podstawie: GazetaKrakowska.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Kaczor3333 25.05.2021 11:43

  Panie radny, o polsko brzmiącym nazwisku. Mam propozycję o której pisałem już wcześniej, pod artykułem z Wałbrzycha. Pakuj pan walizki, i z rodziną uciekaj do bunkra pod ziemię. Wyjdziesz pan po 235 fali jak na ziemi zostaną tylko nieliczni zaszczepieni.

 2. elroman 25.05.2021 11:45

  500+ również nie jest obowiązkowe, ale wystarczy wypisać odpowiedni wniosek by je dostać.
  Tak samo jak z “szczepionką” podpisujesz odpowiedni druczek i ją dostajesz.

 3. kufel10 25.05.2021 12:40

  ” Art. 32 – Równość i zakaz dyskryminacji
  Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”
  W mojej opinii ten osobnik powinien zostać natychmiastowo wyrzucony z zajmowanego stanowiska na zbity pysk i osądzony za nawoływanie do łamania konstytucji, z naszych podatków jest utrzymywany i na nas pluje.

 4. polach 25.05.2021 12:49

  Szaleni ludzie:) w tym radni..bo pewnie takich jak on się jeszcze kilku znajdzie..
  Dyskryminować ludzi bo nie chcą brać udziału w eksperymencie medycznym jako króliki doświadczalne dla Big Farmy to szczyt bezczelności i on reprezentuje “przyjazny Kraków” ? 😀 idź się faktycznie pakuj i Won z Krakowa! Bo Pana poziom to żenada uwłaczająca funkcji jaką Pan pełni!

 5. Wujek Polonii 25.05.2021 18:17

  Warto w tym miejscu zauważyć, że dane medyczne są tajne i nikt- póki co- nie ma prawa pytać ludzi o to, czy się szczepili, czy nie.
  Nie dajcie sobą pomiatać.
  Pierwsza osoba, która będzie wymagała ode mnie moich danych medycznych, będzie zgłoszona do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.