W Kornawlii uwolniono ponad 200 niewolników

Opublikowano: 10.02.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 993

Ponad 200 osób uwolniła policja w Kornwalii w trakcie nalotu na farmę kwiatową Bosahan Farm. Większość osób, które były zmuszane do pracy na farmie, pochodziły z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Bosahan Farm znajduje się w miejscowości Manaccan i znana jest z hodowli narcyzów. Wczoraj nad ranem policja wtargnęła jednak na farmę i uwolniła ponad 200 osób zmuszanych tam do przymusowej pracy. Jak podała organizacja The Salvation Army, większość bezwolnych pracowników pochodziła z Rumunii, Bułgarii i Litwy.

Na miejscu aresztowano trzy osoby. Dwóm mężczyznom, w wieku 41 i 61 lat, postawiono zarzut dotyczący współczesnego niewolnictwa, natomiast trzeci mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem prowadzenia nielegalnej agencji pośrednictwa pracy.

Imigranci, którzy mieszkali w pobliżu farmy kwiatowej w przyczepach kempingowych, pozostają teraz pod nadzorem Cornwall Council, a także po opieką dwóch organizacji pomagających ofiarom współczesnego niewolnictwa – The Salvation Army i Red Cross.

Liczba współczesnych niewolników rośnie na Wyspach w zatrważającym tempie. Tylko w ciągu ostatniego roku policja wykryła na terenie Anglii i Walii aż o 300 proc. więcej przypadków zmuszania ludzi do pracy, niż w roku poprzednim. Poza imigrantami z Europy Środkowo – Wschodniej, ofiarami niewolnictwa padają na Wyspach także Azjaci, w tym przede wszystkim Wietnamczycy.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.