W Korei Południowej uruchomiono pierwszą komercyjną sieć 5G

Opublikowano: 21.02.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2499

W Korei Południowej już zaczęła działać superszybka sieć 5G. Podczas gdy Europa i Ameryka Północna dopiero przygotowują się do wprowadzenia nowego standardu telefonii komórkowej, w Azji już funkcjonuje następca sieci 4G, a w Chinach nieoficjalnie przystąpiono do prac nad siecią 6G.

Rozwój technologii mobilnej napotyka ostatnio spore problemy z powodu obaw ludzi uważających, że sieci 5G może być niebezpieczna dla zdrowia. Nie zapominajmy jednak, że urządzenia telekomunikacyjne przed instalacją muszą uzyskać homologację. Poprzedzają ją przeważnie wnikliwe badania laboratoryjne podczas których mierzy się rozmaite parametry emisyjne celem potwierdzenia zgodności z normami bezpieczeństwa dla promieniowania elektromagnetycznego.

Od 1 grudnia ubiegłego roku, trzej lokalni operatorzy: SK Telecom, LG Ulus i KT uruchomili komercyjną sieć 5G w wielkich miastach, w tym w Seulu, stolicy Korei Południowej. Na dzień dzisiejszy, sieć jest dostępna tylko dla klientów korporacyjnych. Operatorzy chcą jak najszybciej rozbudować swoją infrastrukturę 5G, aby nowy standard był dostępny w całej Korei Południowej. Mieszkańcy chwilowo nie mogą korzystać z nowej sieci, ponieważ na rynku nie ma jeszcze urządzeń obsługujących nową technologię.

Obecny stan rzeczy już wkrótce ulegnie zmianie. Na wiosnę 2019 roku, korporacje takie jak Huawei, LG i Samsung wprowadzą nowe smartfony, które będą obsługiwać sieć 5G. W tym samym czasie, nowa sieć stanie się bardziej dostępna dla mieszkańców Korei Południowej.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 21.02.2019 16:09

    Marzą im się nowe obozy koncentracyjne, a raczej system jak w byłym NRD.
    https://m.cda.pl/video/887222bd

  2. Szwęda 21.02.2019 17:37

    Kiedyś był zyklon B, teraz jest sieć 5G…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.