W Kijowie będzie Aleja Stepana Bandery

Opublikowano: 04.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Komisja ds. nazewnictwa przy kijowskich władzach miejskich poparła inicjatywę przemianowania Moskiewskiego Prospektu na Aleję im. Stepana Bandery – poinformował w środę kierownik Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Władimir Wiatrowicz na “Facebooku”.

„Komisja ds. nazewnictwa przy kijowskich władzach miejskich poparła propozycję Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie przemianowania Moskiewskiego Prospektu na Aleję im. Stepana Bandery” – napisał Wiatrowicz.

18 lutego Rada Najwyższa Ukrainy włączyła do porządku obrad projekt ustawy o przemianowaniu Rosji w Moskowię.

Od maja 2015 roku na Ukrainie obowiązuje ustawa potępiająca komunizm i narodowy socjalizm. Zakazuje ona wytwarzania i publicznego wykorzystania symboli, głownie flag i herbów Związku Radzieckiego, publicznego wykonywania hymnów ZSRR, Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej i innych republik związkowych.

W ramach tej ustawy na Ukrainie powinno być przemianowane około 1000 miast i wsi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Brawo rezuny! Powoli zaczynam rozumieć PiSowski kult żołnierzy wyklętych czy raczej tych bandytów wyklętych, którzy nie gardzili również ukraińskimi wieśniakami.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Teraz Kaczyński powinien udać się na majdan i krzyczeć “sława ukrajini herojam sława”. Zapobiegawczo.

robi1906
Użytkownik

emigrant001
cytat
“Polacy, którzy przemawiają na Majdanie – Jerzy Buzek, czy Jarosław Kaczyński i krzyczą “Sława Ukrainie – Herojam sława”, chyba nie wiedzą co robią, albo świadomie robią źle – mówił. – Poszedłem na Majdan wczoraj rano i zobaczyłem film, który tam puszczano – wspominał europoseł. – Akurat pokazywano w nim, jak rozstrzeliwano Polaka – który się tam głupio tłumaczył, że ma żonę i dzieci, żeby go nie zabijać. Dla nich rozstrzelanie Polaka jest tak jak dla nas rozstrzelanie Niemca – dodał.”
Kto to napisał?.
Tu masz autora
http://jacekkurski.blogspot.com/2014_01_01_archive.html