W Kijowie będzie Aleja Stepana Bandery

Opublikowano: 04.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 505

Komisja ds. nazewnictwa przy kijowskich władzach miejskich poparła inicjatywę przemianowania Moskiewskiego Prospektu na Aleję im. Stepana Bandery – poinformował w środę kierownik Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Władimir Wiatrowicz na “Facebooku”.

„Komisja ds. nazewnictwa przy kijowskich władzach miejskich poparła propozycję Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie przemianowania Moskiewskiego Prospektu na Aleję im. Stepana Bandery” – napisał Wiatrowicz.

18 lutego Rada Najwyższa Ukrainy włączyła do porządku obrad projekt ustawy o przemianowaniu Rosji w Moskowię.

Od maja 2015 roku na Ukrainie obowiązuje ustawa potępiająca komunizm i narodowy socjalizm. Zakazuje ona wytwarzania i publicznego wykorzystania symboli, głownie flag i herbów Związku Radzieckiego, publicznego wykonywania hymnów ZSRR, Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej i innych republik związkowych.

W ramach tej ustawy na Ukrainie powinno być przemianowane około 1000 miast i wsi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. BrutulloF1 04.03.2016 10:44

  Brawo rezuny! Powoli zaczynam rozumieć PiSowski kult żołnierzy wyklętych czy raczej tych bandytów wyklętych, którzy nie gardzili również ukraińskimi wieśniakami.

 2. emigrant001 04.03.2016 10:46

  Teraz Kaczyński powinien udać się na majdan i krzyczeć “sława ukrajini herojam sława”. Zapobiegawczo.

 3. robi1906 05.03.2016 11:31

  emigrant001
  cytat
  “Polacy, którzy przemawiają na Majdanie – Jerzy Buzek, czy Jarosław Kaczyński i krzyczą “Sława Ukrainie – Herojam sława”, chyba nie wiedzą co robią, albo świadomie robią źle – mówił. – Poszedłem na Majdan wczoraj rano i zobaczyłem film, który tam puszczano – wspominał europoseł. – Akurat pokazywano w nim, jak rozstrzeliwano Polaka – który się tam głupio tłumaczył, że ma żonę i dzieci, żeby go nie zabijać. Dla nich rozstrzelanie Polaka jest tak jak dla nas rozstrzelanie Niemca – dodał.”
  Kto to napisał?.
  Tu masz autora
  http://jacekkurski.blogspot.com/2014_01_01_archive.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.