W Kanadzie mnożą się bankructwa

Opublikowano: 06.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 126

W maju i czerwcu 22 duże firmy kanadyjskie ubiegały się o ochronę przed wierzycielami, co jest pierwszym etapem możliwego bankructwa i w zwykłej sytuacji ma pozwalać na restrukturyzację.

W maju i czerwcu liczba dużych firm ubiegających się ochronę przed wierzycielami osiągnęła najwyższy poziom od ponad dziesięciu lat, a eksperci twierdzą, że trend ten utrzyma się.

Zgodnie z kanadyjskim prawem, firmy, które są winne co najmniej 5 milionów dolarów, mogą złożyć wniosek o ochronę przed wierzycielami w celu restrukturyzacji działalności i kontynuowania funkcjonowania na nowych warunkach finansowych lub nadzoru uporządkowanej likwidacji działalności i sprzedaży aktywów, aby spłacić pieniądze.

Wiele z tych restrukturyzacji to bezimienne, firmy numerowane, ale mnóstwo upadłości w Kanadzie trafiło na pierwsze strony gazet w tym Reitmans, Frank & Oak, sprzedawca obuwia Aldo, Cirque Du Soleil, biuro podróży FlightHub, czy różne firmy naftowe.

Handel detaliczny i sektor energetyczny w Calgary, skupiają wiele uwagi, ale jest jeden sektor, któremu eksperci bacznie przyglądać się będą w nadchodzących miesiącach: rynek nieruchomości.

Programy rządowe mające na celu pomoc w płaceniu czynszów najemcom komercyjnym oraz programy bankowe pozwalające dziesiątkom tysięcy Kanadyjczyków na odroczenie spłat kredytu hipotecznego mają wygasać w nadchodzących miesiącach, co sprawia, że ​​jesienią sektor ten będzie wart uwagi.

Rzeczywiście, istnieją dowody na to, że masowa pomoc rządowa i wsparcie dochodów odniosły pożądany efekt, utrzymując wypłacalność ludzi, ponieważ po COVID-19 osobiste bankructwa spadły do ​​rekordowo niskiego poziomu, ale w sektorze komercyjnym to zupełnie inna historia.

To jest spokojne lato przed burzą – określił sytuację jeden z ekspertów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o