W Kanadzie mnożą się bankructwa

Opublikowano: 06.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 839

W maju i czerwcu 22 duże firmy kanadyjskie ubiegały się o ochronę przed wierzycielami, co jest pierwszym etapem możliwego bankructwa i w zwykłej sytuacji ma pozwalać na restrukturyzację.

W maju i czerwcu liczba dużych firm ubiegających się ochronę przed wierzycielami osiągnęła najwyższy poziom od ponad dziesięciu lat, a eksperci twierdzą, że trend ten utrzyma się.

Zgodnie z kanadyjskim prawem, firmy, które są winne co najmniej 5 milionów dolarów, mogą złożyć wniosek o ochronę przed wierzycielami w celu restrukturyzacji działalności i kontynuowania funkcjonowania na nowych warunkach finansowych lub nadzoru uporządkowanej likwidacji działalności i sprzedaży aktywów, aby spłacić pieniądze.

Wiele z tych restrukturyzacji to bezimienne, firmy numerowane, ale mnóstwo upadłości w Kanadzie trafiło na pierwsze strony gazet w tym Reitmans, Frank & Oak, sprzedawca obuwia Aldo, Cirque Du Soleil, biuro podróży FlightHub, czy różne firmy naftowe.

Handel detaliczny i sektor energetyczny w Calgary, skupiają wiele uwagi, ale jest jeden sektor, któremu eksperci bacznie przyglądać się będą w nadchodzących miesiącach: rynek nieruchomości.

Programy rządowe mające na celu pomoc w płaceniu czynszów najemcom komercyjnym oraz programy bankowe pozwalające dziesiątkom tysięcy Kanadyjczyków na odroczenie spłat kredytu hipotecznego mają wygasać w nadchodzących miesiącach, co sprawia, że ​​jesienią sektor ten będzie wart uwagi.

Rzeczywiście, istnieją dowody na to, że masowa pomoc rządowa i wsparcie dochodów odniosły pożądany efekt, utrzymując wypłacalność ludzi, ponieważ po COVID-19 osobiste bankructwa spadły do ​​rekordowo niskiego poziomu, ale w sektorze komercyjnym to zupełnie inna historia.

To jest spokojne lato przed burzą – określił sytuację jeden z ekspertów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o