W USA odkryto nielegalne biolaboratorium chińskiej firmy

Opublikowano: 31.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2277

Dlaczego laboratorium biologiczne prowadzone przez podejrzaną chińską firmę miałoby działać w Reedley w Kalifornii w środkowej dolinie San Joaquin? W miejscu, które miało być opuszczonym magazynem, znajdowało się nielegalne laboratorium badawcze.

Serwis YourCentralValley.com donosi, że odkrycia dokonano po tym, jak lokalny funkcjonariusz organów ścigania zauważył wąż ogrodowy wystający z tylnej ściany budynku. Na miejscu znaleziono próbki krwi, tkanek i innych płynów ustrojowych oraz surowice, oraz TYSIĄCE fiolek z nieoznakowanymi płynami i podejrzanym materiałem biologicznym. Dodatkowo odkryto 900 genetycznie zmodyfikowanych myszy, zaprojektowanych do łapania i przenoszenia COVID-19, żyjących w „nieludzkich” warunkach.

Urzędnicy znaleźli 178 martwych myszy. Pozostałe przy życiu 773 myszy musiało zostać uśpionych. „To nietypowa sytuacja. Jestem w rządzie [miasta] od 25 lat. Nigdy nie widziałem czegoś takiego” – powiedziała Nicole Zieba z rady miasta Reedley.

Nawet urzędnicy hrabstwa ds. zdrowia są w szoku. „Nigdy nie widziałem czegoś takiego w mojej 26-letniej karierze w hrabstwie Fresno” — powiedział zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego hrabstwa Fresno, Joe Prado.

Według „Health and Human Services” pracownicy CDC (Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom) przetestowali te substancje i wykryli co najmniej 20 potencjalnie zakaźnych czynników, w tym koronawirusa, HIV, zapalenie wątroby i opryszczkę. Agenci znaleźli również tysiące pudeł z paczkami – wiele z etykietami wysyłkowymi z Chin.

Telewizja NBC News donosi, że dochodzenie wykazało, że najemcą była Prestige BioTech, firma zarejestrowana w Newadzie i nieposiadająca licencji na prowadzenie działalności w Kalifornii. Urzędnicy miejscy skontaktowali się z Xiuquinem Yao, prezesem firmy, za pośrednictwem poczty elektronicznej. Yao odpisał urzędnikom, że Prestige BioTech przeniósł aktywa należące do nieistniejącej już firmy Universal Meditech Inc. (UMI) do magazynu Reedley z Fresno. Prestige Biotech był jej wierzycielem i decyzją sądu przejął upadłościowe mienie.

Urzędnicy nie byli w stanie uzyskać żadnego adresu firmy w Kalifornii, nie licząc poprzedniej lokalizacji w Fresno, z której eksmitowano UMI. „Inne adresy podane do namierzenia upoważnionych ajentów były albo pustymi biurami, albo adresami w Chinach, których nie można było zweryfikować” – czytamy w dokumentach sądowych.

„Czy to nielegalne laboratorium to wierzchołek góry lodowej? Ile kolejnych laboratoriów biologicznych zostanie znalezionych?” – pyta Kyle Bass na „Twitterze”.

Autorstwo: Tyler Durden
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Drnisrozrabiaka 31.07.2023 16:43

  “Agenci znaleźli również tysiące pudeł z paczkami – wiele z etykietami wysyłkowymi z Chin” z no i co tam było, kalkulatory? Widać, że bandyta nr1 chce przejąć chińskie aktywa, przygotowuje grunt.
  “Dodatkowo odkryto 900 genetycznie zmodyfikowanych myszy,”- nawet się nie pofatygowali aby zdjęcie dorobić?
  A te wirusy to jak? Z Ukrainy do Chin i z Chin do USA tymi paczkami ma się rozumieć?

 2. replikant3d 31.07.2023 16:50

  I OCZYWIŚCIE agencje bezpieczeństwa USA NIC nie wiedziały…..jak zawsze. Ktoś ,,poleci,, ze stanowiska. Niestarannie ,,uprzątneli,, bałagan…

 3. emigrant001 31.07.2023 23:26

  uuuuuuuu antykitaizm

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.