W jeden dzień na włoską wyspę przypłynęło 5112 imigrantów

Opublikowano: 14.09.2023 | Kategorie: Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1693

We wtorek 12 września 2023 roku na włoską Lampedusę, wyspę na Morzu Śródziemnym, z wybrzeży kontynentu afrykańskiego przypłynęło w sumie 5112 imigrantów na 110 łodziach. Ten potężny napływ nielegalnych imigrantów trwał aż do godzin porannych 13 września. W sumie w ciągu 36 godzin do Włoch przypłynęło około 6800 Azjatów i Afrykańczyków, co stanowi liczbę wyższą niż cała populacja Lampedusy, wynosząca 6556 osób.

Obecny rok jest rekordowy jeżeli chodzi o napływ imigrantów od wielu lat. W roku 2022 w okresie od początku stycznia do 11 września do Włoch przybyło 63 498 imigrantów. W roku obecnym liczba ta jest niemal dwukrotnie wyższa i wyniosła 116 028. Republika Francuska w związku z tak dużym napływem imigrantów intensyfikuje kontrole graniczne. Do powstrzymywania imigrantów przed przybyciem do kraju ze stolicą w Paryżu używane są zaawansowane technologie, w tym samoloty bezzałogowe. To walki z zagrożeniem wynikającym z tegorocznej rekordowej fali imigracyjnej zaangażowana zostanie także dodatkowa ilość służb policyjnych, żołnierzy oraz funkcjonariuszy żandarmerii.

Niemcy z kolei ogłosiły, że ponieważ Włochy nie mają zamiaru wziąć udział w relokacji imigrantów, którzy przybyli do kraju ze stolicą w Berlinie, to oni sami nie będą rozpatrywać wniosków dotyczących ubiegania się o azyl ze strony imigrantów, którzy dotarli do Republiki Włoskiej. Dolores Bevilacqua, włoska senator z Ruchu Pięciu Gwiazd oskarżyła rząd Giorgi Meloni o to, że to z jej winy Włochy są dzisiaj osamotnione w Europie i nikt im nie pomoże w relokacji nadmiaru imigrantów, którzy dotrą do włoskich wybrzeży.

Autorstwo: Terminator 2019
Na podstawie: AA.com.tr, APNews.com, Bankier.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. bboyprezes 14.09.2023 09:52

  Czyli ciągłe wydawanie ogromnych pieniędzy na różne inicjatywy, aby powstrzymać napływ imigrantów nie skutkują. Pomimo to dalej każdy udaje że nie widzi rozwiązania, które byłoby ostateczne, ze względu na to, że by został zlinczowany i osądzony za myślo-zbrodnię, bo jak dzisiaj można by powiedzieć, że do każdego nielegalnie przekraczającego granicę będzie otwarty ogień z broni palnej? Dzisiaj ludzie wychowani jak króliczki w przydomowych klatkach nawet nie potrafią tego zrozumieć. Ci imigranci na 100% dostają informację, że tu na miejscu nikt do nich nie będzie strzelał, to co im szkodzi ryzykować? Gdyby mieli informację, że na miejscu będą mieli gorzej niż u siebie, to by zrezygnowali raz dwa. Ta dzisiejsza poprawność polityczna…..

 2. JedynaDroga 14.09.2023 10:51

  110 łodzi w ciągu jednego dnia.

  Każde państwo które sąsiaduje z otwartym akwenem wodnym posiada swoją własną strefę ekonomiczną. Każde nieuzasadnione wtargnięcie na ten teren powinno pociągać za sobą daleko idące konsekwencje.

  Tyle było rabanu kiedy Turcja wysłała swoje ” statki ekspedycyjne ” na wody należące do Grecji.

  Jak nazwać zorganizowaną, regularną , będącą poza wszelaką kontrolą akcję przemytu ludzi przez morze śródziemne ? Dlaczego tyle ” organizacji międzynarodowych ” kręci się w pobliżu i pomaga ” imigrantom ” ?

  Piractwo XXI wieku.

 3. emigrant001 14.09.2023 11:57

  Komuś bardzo zależy żeby pogrążyć Europę w mega kryzysie. Pewnie żymianom:) Tylko dlaczego Europejczycy są tacy bezradni wobec ekonomicznych migrantów z Afryki i Azji, ekologicznych terrorystów opłacanych przez nieznanych sprawców klimatycznego szaleństwa. Każda bierność będzie miała straszne skutki. Do najeźców się strzela. A czarni w gumowych łodziach to najeźdźcy. Czemu to takie skomplikowane dla zarządców europejskich bantustanów. Być może skutkiem takich działań będzie wprowadzenie autorytarnej, totalitarnej władzy demokratycznie wybranej przez zmęczonych swoją głupotą wyborców:)

 4. MasaKalambura 14.09.2023 13:03

  Niech poproszą Holland o film w tej sprawie, może pomoże?

  Swoją drogą do ciekawego zjawiska dochodzi w Afryce. Spora grupa państw afrykańskich zjednoczyła się w organizacji i teraz zaczynają renegocjować swoje relacje z Europą, Azją i resztą świata. Smród sie podniósł, bo wychodzi na jaw, jakie brudne interesy kosztem biednych Afrykańczyków takie kraje jak Francja, Anglia, Włochy, a nawet Szwecja wciąż robią. I że to niedopuszczalne. I że mają teraz konkurencję w postaci Chin czy Rosji. Które co obiecują to robią, w przeciwieństwie do eks kolonizatorów, którzy tylko gadają a potem olewają, zabrawszy co chcieli za bezcen. Zgodnie z wielowiekową tradycją.

  Oj dzieje się dzieje.

 5. pikpok 14.09.2023 17:02

  Jakie korporacje robią “interesy” w Afryce i kto jest ich właścicielem?

 6. Szwęda 14.09.2023 17:51

  Jest jasne jak Słońce, że to jest celowe działanie 4 rzeszy eurokołchozowej i różnych organizacji przestępczych działających pod przykrywką oficjalnych legalnych organizacji, hydry powiązane z największymi bandytami światowymi, finansowymi, przemysłowymi, zbrojeniowymi, chemicznymi, ludobójczo-farmaceutycznymi itd. Oby się nie przeliczyli, chociaż wygląda na to, że dni białej rasy są policzone.

 7. Drnisrozrabiaka 14.09.2023 20:15

  “oskarżyła rząd Giorgi Meloni o to, że to z jej winy Włochy są dzisiaj osamotnione w Europie …”- taką ma meloni misję i ją wykonuje!
  Była reklamowana/pokazywana w tamtejszej tv? No- to wiadomo- kto się tam pojawia niczego nie zmieni!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.