„W pełni zaszczepionymi” tylko osoby po trzeciej dawce

Opublikowano: 26.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1501

W Izraelu od 3 października każdy kto nie otrzymał szczepienia przypominającego 6 miesięcy po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki, będzie miał unieważnioną „zieloną przepustkę”. Wymagana jest ona przy m.in. wstępie do niektórych miejsc czy na wydarzenia masowe.

Jak doniósł „Time of Israel” powołując się na informacje stacji Channel 12, Izrael miał wezwać UE i USA do zastosowania kryteriów izraelskiego Ministerstwa Zdrowia wobec podróżnych z Izraela. Oznacza to, że osoby zaszczepione, które nie otrzymały trzeciej dawki szczepionki w ciągu sześciu miesięcy od poprzedniego szczepienia nie miałyby możliwości wjazdu do USA i krajów UE.

W zeszłym tygodniu Izrael osiągnął porozumienie z UE ws. wzajemnego uznawania certyfikatów szczepionkowych i prowadzi rozmowy z USA w sprawie podobnego porozumienia. Nie określono czy Izrael rozważa zastosowanie zasad „zielonej przepustki” również do zaszczepionych podróżnych z innych krajów czy chce ich egzekwowania jedynie w stosunku do Izraelczyków za granicą.

Izrael gromadzi już szczepionki na czwartą dawkę. „Wygląda na to, że w związku z nowymi wariantami koronawiursa, być może co kilka miesięcy – pięć lub sześć – będziemy musieli się szczepić” – powiedział w połowie września Salman Zarka, krajowy ekspert ds. koronawirusa.

Ponad 1,3 miliona Izraelczyków z ogólnej populacji 9,3 miliona otrzymało do tej pory trzy dawki szczepionki Pfizera, ale dochodziło do sytuacji, gdy niektórzy ludzie zarazili się koronawirusem pomimo otrzymania trzech zastrzyków.

Od 20 sierpnia „zielone przepustki” są wymagane, aby wejść do restauracji, basenów, muzeów lub innych miejsc publicznych poza parkami. Przepustka jest wydawana osobom, które otrzymały dwie dawki szczepionki lub które wyzdrowiały z Covid-19. Dzieci, które nie kwalifikują się do szczepienia, też muszą mieć przepustkę – oznacza to, ze one i osoby nie zaszczepione w pełni muszą robić regularne testy na obecność koronawirusa (test „szybki” ważny jest jedynie 24 godziny). Również wszyscy nauczyciele muszą posiadać „zieloną przepustkę”, aby móc wykonywać swoje obowiązki.

Izrael nałożył również surowe ograniczenia dotyczące wjazdu do kraju. Cudzoziemcy nie mają wstępu bez specjalnego zezwolenia i zdawania licznych testów. Izraelczykom nie wolno latać do „czerwonych krajów”, takich jak Hiszpania, Brazylia i Meksyk bez zezwolenia specjalnej komisji. Ci, którzy już przebywają w krajach czerwonych, a także Izraelczycy w krajach „pomarańczowych”, takich jak USA, Francja i Niemcy, muszą przejść kwarantannę po powrocie do Izraela, nawet jeśli zostali zaszczepieni.

Tymczasem W Izraelu narasta ruch rejestracji świadectw osób poszkodowanych przez szczepionki.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Kresy.pl, TimesOfIsrael.com
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o