W Indiach zaczęto czcić boginię koronawirusa

Opublikowano: 25.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 537

Indie są jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19, a ludzie zwracają się do duchowych i boskich mocy, próbując uchronić się przed nowym koronawirusem.

W zeszłym miesiącu indyjskie media donosiły o grupie kobiet z wioski w Bengalu Zachodnim, które wybrały walkę z koronawirusem na swój własny sposób – oddając cześć Koronie Mai lub „Bogini Korony”.

Założyli małą kapliczkę nad brzegiem akwenu Chinnamasta, w pobliżu miasta Asansol i zaczęli śpiewać pieśni i mantry, palić kadzidło i przynosić ofiary, takie jak owoce, warzywa, ghee i wypchane zwierzęta. Kobiety powiedziały, że planują czcić boginię i modlić się do niej, dopóki koronawirus nie zniknie. To może zająć trochę czasu…

„Mamy nadzieję, że Corona devi sprawi, że wirus opuści nas na zawsze”.

„Nasze sugestie i pieśni dadzą nam wytchnienie od wirusa”.

Czciciele Korony Mai to zarówno dwudziestolatki, jak i starsze kobiety po siedemdziesiątce, i wszyscy wierzą, że najlepszym sposobem walki z pandemią jest modlenie się do bogini, dopóki nie zdecyduje się oczyścić koronawirusa.

„Postanowiliśmy czcić Boginię Korony w każdy poniedziałek i piątek, dopóki ta nie będzie szczęśliwa” – powiedziała 56-letnia kobieta.

Podczas gdy ta grupa czcicieli Korony Bogini z Zachodniego Bengalu wzniosła małą kapliczkę, jeden człowiek z Kerali założył świątynię, aby czcić „boginię koronawirusa”.

„Stworzyłem tę świątynię dla Bogini Koronawirusa zgodnie z konstytucyjną wolnością wyznania. Tutaj czczona jest Bogini koronawirusa ”- powiedział mężczyzna z Kerali.

„Dedykuję świątynię tym pracownikom służby zdrowia, naukowcom próbującym znaleźć szczepionki, policjantom, strażakom i ratownikom, innym pracownikom mediów, dziennikarzom i emigrantom, którzy przekazują informacje w czasie rzeczywistym”.

Anilan przestrzega zasad dystansu społecznego, więc każdy, kto chce złożyć ofiarę Bogini Koronawirusa, może to zrobić za pośrednictwem kuriera lub poczty.

Autorstwo: tallinn
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,80 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o