W Indiach zaczęto czcić boginię koronawirusa

Opublikowano: 25.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4

Indie są jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19, a ludzie zwracają się do duchowych i boskich mocy, próbując uchronić się przed nowym koronawirusem.

W zeszłym miesiącu indyjskie media donosiły o grupie kobiet z wioski w Bengalu Zachodnim, które wybrały walkę z koronawirusem na swój własny sposób – oddając cześć Koronie Mai lub „Bogini Korony”.

Założyli małą kapliczkę nad brzegiem akwenu Chinnamasta, w pobliżu miasta Asansol i zaczęli śpiewać pieśni i mantry, palić kadzidło i przynosić ofiary, takie jak owoce, warzywa, ghee i wypchane zwierzęta. Kobiety powiedziały, że planują czcić boginię i modlić się do niej, dopóki koronawirus nie zniknie. To może zająć trochę czasu…

„Mamy nadzieję, że Corona devi sprawi, że wirus opuści nas na zawsze”.

„Nasze sugestie i pieśni dadzą nam wytchnienie od wirusa”.

Czciciele Korony Mai to zarówno dwudziestolatki, jak i starsze kobiety po siedemdziesiątce, i wszyscy wierzą, że najlepszym sposobem walki z pandemią jest modlenie się do bogini, dopóki nie zdecyduje się oczyścić koronawirusa.

„Postanowiliśmy czcić Boginię Korony w każdy poniedziałek i piątek, dopóki ta nie będzie szczęśliwa” – powiedziała 56-letnia kobieta.

Podczas gdy ta grupa czcicieli Korony Bogini z Zachodniego Bengalu wzniosła małą kapliczkę, jeden człowiek z Kerali założył świątynię, aby czcić „boginię koronawirusa”.

„Stworzyłem tę świątynię dla Bogini Koronawirusa zgodnie z konstytucyjną wolnością wyznania. Tutaj czczona jest Bogini koronawirusa ”- powiedział mężczyzna z Kerali.

„Dedykuję świątynię tym pracownikom służby zdrowia, naukowcom próbującym znaleźć szczepionki, policjantom, strażakom i ratownikom, innym pracownikom mediów, dziennikarzom i emigrantom, którzy przekazują informacje w czasie rzeczywistym”.

Anilan przestrzega zasad dystansu społecznego, więc każdy, kto chce złożyć ofiarę Bogini Koronawirusa, może to zrobić za pośrednictwem kuriera lub poczty.

Autorstwo: tallinn
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,80 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
marioelche
Użytkownik
marioelche

U nas Covidianie stanowią większość w społeczeństwie. Ale muszę przyznać – Hindusi nas wyprzedzili budując telewizyjnemu wirusowi kapliczkę.